Siłaczka test znajomości lektury

Pobierz

Literatura Test z Lektury Quo vadis .Test Siłaczka, Siłaczka podręcznika Lektury dla Klasa I. Przygotuj się do klasówki i sprawdzianu.Rozwiąż test i przygotuj się na sprawdzian z języka polskiego (gimnazjum).. Zawiera tylko te bardziej wymagające i szczegółowe pytania.. Nowela po raz pierwszy została wydana w zbiorze opowiadań w 1895 r. Głównym bohaterem utworu jest doktor Paweł Obarecki.. Rozpocznij test.. z Mikołajkiem.Zgodnie z misją, Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby dostarczać rzetelne i sprawdzone treści edukacyjne.. • Kto przyszedł do szkoły ubrany jak Marsjanin?. "Siłaczka" to opowieść o człowieku, który pełen zapału i energii wyjeżdża do prowincjonalnego miasteczka, by pomagać biednym i .Quiz Siłaczka - Stefan Żeromski.. Podobne działy.. Test ze znajomości lektury "Szatan z siódmej klasy" Kornela Makuszyńskiego składa się z 15 pytań.. Szkoła podstawowa.. Wymień przynajmniej trzy osoby, z którymi Paweł Obarecki grywał w .Romeo i Julia - Wiliam Shakespeare Mamy dla was najpopularniejsze przez nauczycieli testy / sprawdziany / kartkówki z lektury Romeo i Julia.. Muchodło Możesz też lubić.. Siłaczka - Stefan Żeromski - przetestuj swoją wiedzę #test wiedzy, #test, #książki i komiksy, #lektury szkolne, #siłaczka - stefan Żeromski 8388 x, 2016-01-30 08:00:00Odpowiesz na pytania dotyczące "Siłaczki"?.

"Siłaczka" - test znajomości lektury.

Paweł Obarecki był znudzony i zniechęcony do życia, które prowadził, nie cenił ludzi, z którymi się .Zgodnie z misją, Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby dostarczać rzetelne i sprawdzone treści edukacyjne.. Sprawdzian.. Siłaczka - pytania z lektury Lista pytań dotyczących lektury Siłaczka.. "Siłaczka" - test znajomości lektury.. Sprawdź swoją wiedzę!. Dziurawiec.. właścicielem restauracji.. Lektury szkolne.. Stasia postawiła sobie zbyt trudny cel - przegrała, ale stała się postacią wzorcową.Test dla tematu: Siłaczka (S. Żeromski).. Regulamin Polityka prywatności.. Doktor przyjechał do wsi pełen zapału do pracy, gotów walczyć z oszukiwaniem chorych, chciał nieść pomoc wśród najniższych warstw.Lista wszystkich streszczeń - - MATEMATYKI: opiekunem uczniów.. Opowiada historię lekarza, Pawła Obareckiego, który pracuje w małej wsi, Obrzydłówku.. Od ilu lat Obarecki mieszkał w Obrzydłówku ?. Plik zawiera testy / sprawdziany / kartkówki dotyczące lektury jaką jest Romeo i Julia.. Sytuację tę utrudniał fakt, że Polska nie istniała na mapach, a Polacy mieszkali w trzech zaborach.. Możesz sobie na szybko powtórzyć najistotniejsze fakty z lektury.Siłaczka - test znajomości lektury Test znajomości lektury Siłaczki.. Śmierć urzędnika.Siłaczka, stał się symbolem ludzi, którzy wierni swojej idei spełniają misję - pomagają biednym, poświęcają się społeczeństwu, nadwyrężając własne siły, czasem oddając życie..

Literatura "Krzyżacy" - test znajomości lektury.

jednym z uczniów.. Rozwiąż test składający się z 15 pytań.Geneza utworu i gatunek.. • Z kim ścigał się na rowerze tata Mikołajka?. Powtórz najważniejsze informacje i przygotuj się do sprawdzianu z języka polskiego.. Podobne quizy .. Gdzie w czasie studiów w Warszawie Paweł Obarecki spotykał Stasię Bozowską ?. Weryfikacja tekstu odbywa się na następujących poziomach:21 pytań z lektury "Chłopcy z Placu Broni", czy dasz radę odpowiedzieć na wszystkie pytania?Siłaczka to jedna z najpopularniejszych nowel autorstwa Stefana Żeromskiego.. test > Siłaczka.. W momencie rozpoczęcia noweli poznajemy go gdy właśnie wrócił do domu .Lektury Siłaczka / Siłaczka.. Akcja utworu rozgrywa się w wiosce o nazwie: Obrzydłówek.. Na naszej stronie internetowej znajdziesz nie tylko quizy Lektury, dzięki którym sprawdzisz, w jakim .Tag: test z lektury siłaczka Siłaczka.. Siłaczka - test trudny Trudniejszy test ze znajomości Siłaczki.. Sprawdź swoją wiedzę.. Dodatkowe oznaczenie "Sprawdzona treść" wskazuje, że dany materiał edukacyjny został zweryfikowany przez Redakcję lub ekspertów współpracujących z serwisem.. W tym wydaniu znajdziesz odpowiedzi na pytania z podręcznika - "pewniak na teście", czyli wskazanie zagadnień, które zwykle pojawiają się w pytaniach z danej lektury we wszelkich testach sprawdzających wiedzę, a także w podręcznikach i na klasówkach.Książka zawiera pełen tekst lektury.Siłaczka - opracowanie, Siłaczka Stefan Żeromski - streszczenie, opracowanie..

Stefan Żeromski, "Siłaczka" - test z lektury.

Obarecki nie utrzymywał adnych kontaktów z mieszka cami Obrzydłówka.. Gwizdów.. Dodatkowe oznaczenie "Sprawdzona treść" wskazuje, że dany materiał edukacyjny został zweryfikowany przez Redakcję lub ekspertów współpracujących z serwisem.. Test składa się z 15 pytań dotyczących lektury szkolnej "Siłaczka" S. Żeromskiego.. Siłaczka.. Podnoszono więc te kwestie, które można było realizować, na .Wydanie Siłaczki kompletne bez skrótów i cięć w treści.. Stasia zmarła na tyfus.. GENEZA: W epoce pozytywizmu (epoka ta obejmuje 2. poł. XIX wieku) nasileniu uległy poglądy, że Polacy powinni dążyć do niepodległości, stając się zwartym, silnym gospodarczo narodem.. Sprawdź, czy dobrze znasz książki z podstawówki, gimnazjum i liceum.. Czas i miejsce akcji Siłaczki Utwór Siłaczka jest dziełem współczesnym Stefanowi Żeromskiemu.. "Makbet", "Kamienie na Szaniec" czy "Romeo i Julia" to tylko kilka przykładów lektur dostępnych na naszym portalu.. Bohater opowiadania mieszkał w miejscowości zwanej Obrzydłówek, a nazwa ta, jego zdaniem, pasowała zarówno do wyglądu miejscowości jak i do niektórych mieszkańców.. "Siłaczka" to powie .. Wraz z testem / sprawdzianem / kartkówką jest klucz odpowiedzi bądź przykładowe odpowiedzi (jeżeli chodzi o pytanie otwarte).Test znajomości lektury pt. Siłaczka Stefana Żeromskiego..

Siłaczka - test trudny Trudniejszy test ze znajomości Siłaczki.

Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę.. Miejsce akcji utworu eromskiego nie zmienia si .. Test znajomości lektury pt. Siłaczka Stefana Żeromskiego Zawiera 15 pytań.. Streszczenie Autorem utworu jest Stefan Żeromski.. Zawiera tylko te bardziej wymagające i szczegółowe pytania.. Został wydany w 1895 roku i zajmował się sprawami aktualnymi w latach osiemdziesiątych dziewiętnastego wieku.Siłaczka W niena lepszym humorze powrócił do domu doktor Paweł Obarecki z winta¹, za któ- rego pośrednictwem składał uroczyście życzenia księdzu plebanowi wraz z aptekarzem,Test ze znajomości lektury "Mikołajek" 1.. Bohaterowie nie widz si przez kilka lat.. Zawiera wszystkie powyższe pytania.. 6.Zobacz 5 odpowiedzi na pytanie: Jakie mieliście na teście pytania z lektury ,,Siłaczka"Siłaczka powstała już w następnej epoce (Młoda Polska), ale ma jeszcze wiele wspólnego z pozytywizmem.. Mieszkał w Obrzydłówku już od 6 lat.. Rzecz o tym, jak jedna odważna kobieta rzuciła wyzwanie okolicznościom.. Jeśli czytałeś / aś Szatana z siódmej klasy na pewno poradzisz sobie w tym teście!. Weryfikacja tekstu odbywa się na następujących poziomach:Test sprawdzający Twoją znajomość lektury "Siłaczka" S. Żeromskiego (gimnazjum).. Z jakiej uroczystości wrócił doktor, kiedy poznajemy go na początku opowiadania ?.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt