Układ krwionośny klasa 4 prezentacja

Pobierz

Gratuluję dotrwałeś/aś do końca… Podsumowanie wiadomościNa układ krwionośny składają się serce oraz naczynia krwionośne: żyły, tętnice i naczynia włosowate.. Tkankowy aktywator plazminogenu 3.. KOMÓRKA TKANKA NARZĄD UKŁAD NARZĄDÓW ORGANIZM 4.. Czynności życiowe organizmów: odżywianie, oddychanie, ruch, wydalanie, rozmnażanie, wzrost i rozwój, reakcja na bodziec.. Układ pokarmowy, krwionośny,oddechowy Koło fortuny.. Większość bezkręgowców ma otwarty układ krażenia, więc krew wylewa się do jam ich ciała.4.. Szkielet kończyn i ich obręczy 5.. Podręcznik w pigułce.. Kości - elementy składowe szkieletu 6.. Prezentacja spójna z podręcznikiem NE Puls życia z którego korzystam.Lista pytańUKŁAD KRWIONOŚNY CZŁOWIEKA (1) Zaznacz wszystkie Odznacz wszystkie Wybrano pytań 30/30.. 83% Naturalne zagrożenia przyrody.. Układ oddechowy składa się z dwóch części: • drogi oddechowe - jama nosowa, gardło, krtań, tchawica, oskrzela; • płuca.. biologia_podstawy.. W ramach realizacji działu programowego "Ja i moje ciało (IV)" poznam narządy układu nerwowego oraz podstawowe .Polecane teksty: 86% Wstęp do genetyki - prezentacja multimedialna.. W trakcie zajęć uczniowie dowiedzą się, jak działa serce.klasa 8 edukacja dla bezpieczeństwa Temat: Pierwsza pomoc w zaburzeniach oddychania i krążenia Dzień dobry ósmoklasiści :) Moi drodzy, przed tygodniem dowiedzieliście się, jak ocenić stan przytomności, na czym polega udrożnienie dróg oddechowych; jak ułożyć poszkodowanego w pozycji bocznej.IV.1..

Układ krwionośny to krwiobieg Zgłoś błąd.

Pokarm - budulec i źródło energii 9.. Pokarm - budulec i źródło energii.. Budowa i znaczenie mięśni 7. edukacja specjalna Klasa 4 Przyroda.. Klasa 4.Budowa układu krwionośnego człowieka.. Proszę Was o systematyczną pracę, cierpliwość i wytrwałość.. Cel zajęć: Dowiesz się, że krew w naszym organizmie działa podobnie do ciężarówki.. Ja i moje ciało (IV).. Jak podsumować zdobytą wiedzę?. Układ pokarmowy Koło fortuny.. V.6.Klasa 7 - Higiena i choroby układu krążenia - prezentacja.. Rozwiąż quiz na eduelo.pl i zbierz jak najwięcej punktów!Pun.Start studying układ krwionosny kl 4.. Treść zweryfikowana i sprawdzona.Układ krwio nośny człowieka tworzą: serce i naczynia krwionośne (tętnice, żyły naczynia włosowate).U kręgowców jest to układ zamknięty (krew kraży tylko w sercu i naczyniach, a nie wylewa się do jam ciała).. Poznam budowę i funkcje układu krążenia, rozróżniając układ krwionośny i limfatyczny.. Uczeń wymienia układy budujące organizm człowieka: układ kostny, oddechowy, pokarmowy, krwionośny, rozrodczy, nerwowy; IV.2.. Rozpoczynamy lekcje on-line.. Znajomość własnego ciała jest bardzo ważna.. Choroby układu krążenia schorzenia układu krążenia Anemia Arytmia serca Nadciśnienie tętnicze choroba wieńcowa Miażdżyca zawał serca udar..

Budowa i rola układu pokarmowego 10.

Serce otoczone jest dwu warstwową błoną,warstwa zewnętrzna nazywa się osierdziem,warstwa wewnętrzna to nasierdzie.Pomiędz warstwami znajduje się płyn zmniejszając tarcie.Mięsień serca zbudowany jest z .4.. Choroby i higiena układu ruchu Zadania ćwiczeniowe - szkielet 8.. Rozprowadzanie składników pokarmowych i tlenu do wszystkich tkanek organizmu oraz usuwanie zbędnych produktów przemiany materii jest zadaniem układu krążenia Zgłoś błąd.. uzupełniona do uzupełnienia.. Tętnice to naczynia, którymi krew wypływa z serca, a żyły to te, którymi krew powraca do serca.. Centrum układu krwionośnego jest serce, odpowiedzialne za pompowanie krwi, a przez to utrzymywanie jej ciągłego obiegu w ludzkim organizmie.. Układ krwionośny człowieka wraz z układem limfatycznym współtworzą układ krążenia.Układ naczyniowy •Układ dąży do zachowania ośrodkowego ciśnienia tętniczego na stałym poziomie, co warunkuje utrzymanie stałości przepływu mózgowego •Pojemność minutowa dostosowuje się do lokalnych przepływów tkankowych i cechuje się rezerwą 4-6-krotną •Przepływ wieńcowy ściśle dostosowuje się doTemat 12.. Tlenek azotu .Układ krwionośny człowieka to nazwa dla układu zamkniętego, w którym krąży krew, przepływając przez rozbudowaną sieć naczyń krwionośnych.. Układ ruchu - powtórzenie Odkryj karty..

Quiz układ ruchu Test.

Wykorzystajcie darmowe fiszki przyrodnicze!. Jeśli napotkacie problemy, proszę o kontakt poprzez dziennik lub komunikatory (7a - WhatsApp, 7c - Messenger).. Drodzy Uczniowie!. by Iza KleinszmidtPrzyrodniczeEcho.. Temat: Podstawowe wiadomości z zakresu pierwszej pomocy.. To - 19 slajdów zawierających treści, grafiki, schematy ułatwiających wyjaśnienie omawianych na lekcji treści, powtórzenie w formie prawda/ fałsz oraz zadań dodatkowych.. c)żyłami są wszystkie naczynia w którch płynie krew od tkanek do serca.. Endoteliny (peptydy pobudzające skurcz mięśniówki naczyń) 2.. Serce • zbudowane jest z mięśniówki poprzecznie prążkowanej sercowej • ma kształt spłaszczonego stożkaHigiena i choroby układu pokarmowego.. Temat 19.. Omówisz cykl pracy i wyjaśnisz automatyzm pracy serca.Obejrzyj nagranie lekcji "Układ oddechowy, układ pokarmowy, układ krwionośny - powtórka" (źródło: Szkoła z TVP: klasa 4 ) Typ materiału: Materiał multimedialny.. Serce stanowi pompę ssąco‑tłoczącą wymuszającą ruch krwi w naczyniach.. Krew składa się z osocza oraz komórek krwi: krwinek czerwonych, białych oraz płytek krwi.W skład układu krążenia wchodzi serce i naczynia krwionośne: żyły, tętnice, naczynia włosowate.. Więcej prezentacji i quizów na: że wiesz już, o co w tym chodzi?. Kryteria sukcesu do działu (pdf): .Układ krwionośny..

Budowa i funkcje układu krwionośnego.

Higiena i choroby układu pokarmowego Powtórzenie i utrwalenie wiadomości o układzie .Przedmiot: Edukacja dla bezpieczeństwa.. Uczeń wskazuje na planszy, modelu i własnym ciele układy budujące organizm człowieka oraz narządy zmysłów; IV.6.. Dowiem się jak zbudowane jest serce.. grafonotka grafonotka filmik pani Izy quiz.. Serce człowieka jest podzielone na 4 jamy: 2 przedsionki i 2 komory.. Ostatnio w szkole klasa mojego dziecka miała podsumowanie działu ze znajomości układów i zdrowego…"Układ oddechowy zapewnia wymianę gazową".. Prostacyklina (PGI2, zapobiega agreg acjii płytek) 1.. Regulamin Polityka prywatności Polityka cookies Przegląd treści Dla rodziców Dla szk .Układ krążenia dorosłego człowieka zawiera około 70-80 ml krwi na kilogram masy ciała, co oznacza, że człowiek przeciętnie ma jej w sobie od 5 do 6 litrów.. Czynnik aktywujący płytki krwi 4.. Układ krwionośny wykonuje różne zadania: • dostarcza od organizmu tlen, • wydala dwutlenek węgla, • oczyszcza, ogrzewa i nawilża powietrze.Układ pokarmowy Lekcja 1.. Czynniki pobudzające angiogenezę 1. kolagen IV, V 2.. Klasa 4 Przyroda.. W 4 klasie dzieci poznają bliżej własne ciała od środka.. Więcej informacji.. Obecne w sercu i żyłach zastawki wymuszają jednokierunkowy przepływ krwi.Układ krwionośny tworzy: •serce •naczynia krwionośne: - tętnice - żyły - sieć naczyń włosowatych •krew.. Uczeń opisuje podstawowe zasady dbałości o ciało i otoczenie.. Prezentacja programu PowerPointUkład pokarmowy Rysunek z opisami.. Klasa: VIII Nauczyciel: Urszula Babiarz Czas trwania lekcji: 45 minut Cele ogólne: • zapoznanie uczniów z prawnym i moralnym obowiązkiem udzielania pierwszej pomocy,Układ ruchu - szkielet człowieka Rysunek z opisami.. 2.Budowa serca..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt