Test wiadomości kamienie na szaniec

Pobierz

Jak nazywa się pierwsza księga Starego Testamentu?. Rozwiązanie.. Dodaj do ulubionych.. Ten test może Ci pomóc.. Są dokumentem, któremu nadano formę opowieści.. Wzorowany na sprawdzianie, który sama pisałam w szkole.Aleksander Kamiński, "Kamienie na szaniec" - test z lektury na poziomie trudnym.. Test zawiera 34 pytań.. Dlatego "Kamienie na szaniec" nazwano opowieścią o "ludziach, którzy potrafią pięknie umierać i pięknie żyć".Inne testy w tej kategorii: Test Cierpienia Młodego Wertera - Johann Wolfgang Goethe 3.. Przez ile dni Pan Bóg stwarzał świat?Sprawdzian z treści "Kamieni na szaniec" Kto i dlaczego nosił pseudonim "Zośka"?. "Kamienie na szaniec" to obraz wojny widziany oczyma trzech przyjaciół.Wpisz lub zaznacz właściwą odpowiedź.Witaj na stronie Quizz.pl.. 2009-10-28 19:52:46"Kamienie na szaniec" są we wszystkich szczegółach oparte na rzeczywistych faktach.. Jakiego przedmiotu uczył Zeus?. Jak nazywał się zespół harcerski, do którego należeli Alek i Rudy?. 1) "Rudy" to pseudonim: a) Tadeusza Zawadzkiego b) Jana Bytnara c) Aleksandra Dawidowskiego d) Jana Rodowicza 2) Konspiracyjna organizacja harcerska miała kryptonim: a) szare oddziały b) szare grupy c) szare drużyny d) szare szeregi 3) "Kamienie na szaniec" mają cechy: a) legendy b) mitu c) harcerskiej gawędy d) .Podgląd treści.. Zobacz demo.. Stali się nieugięci i nauczyli się żelaznej dyscypliny..

-sprawdzian wiadomości po omówieniu lektury.

b) wszystkie odpowiedzi są poprawne.. Ocena: 1.. Odpowiedz poprawna: b) - czytaj wyjasnienie.1) "Alek" to pseudonim: a) Tadeusza Zawadzkiego b) Jana Bytnara c) Aleksandra Dawidowskiego d) Jana Rodowicza 2) Konspiracyjna organizacja harcerska miała kryptonim: a) Szare Oddziały b) Szare Grupy c) Szare Drużyny d) Szare Szeregi 3) "Kamienie na szaniec" mają cechy: a) legendy b) mitu c) harcerskiej gawędy d) opowiadania 4) Nazwa drużyny .Kamienie na szaniec - - Test.. Czas na odpowiedź: 10sekund.. U góry znajdziesz quiz Kamienie na szaniec 1.Kamienie na szaniec - przetestuj swoją wiedzę.. c) portret pokolenia urodzonego około 1920 roku.. Test Pan Tadeusz - Adam Mickiewicz 6.. Udostępnij.W tym quizie sprawdzisz swoją wiedzę na temat książki ,,Kamienie na Szaniec" Aleksandra KamińskiegoSkomentuj.. mapy mentalne - rozwijają twórcze myślenie, uprzyjemniają naukę, poprawiają efektywność przyswajania wiadomości, przyspieszają zapamiętywanie tego, co ważne..

"Kamienie na szaniec" A. Kamińskiego-.

Test Ogniem I Mieczem - Henryk Sienkiewicz 4.. Rozwiąż test!Kamienie na szaniec Aleksanda Kamińskiego na lekcji Kamienie na szaniec na egzaminie "A kiedy trzeba, na śmierć idą po kolei, jak kamienie przez Boga rzucane na szaniec".Aleksander Kamiński "Kamienie na szaniec" - sprawdzian z treści.. Test Średniowiecze 1.. Liczba punktów: ./.. Sprawdź, czy zdołasz odpowiedzieć na te 12 pytań!. Zaznacz, aby zobaczyć wynik.Test z "Kamienie Na Szaniec ".. Test Konrad Wallenrod - Adam Mickiewicz 1.. Uzasadnij.. Okres okupacji był dla nich czasem wielkiej próby charakterów.. Jest to opowieść o ludziach , ale też o mieście, bo to ulice , place Warszawy są świadkami tego, co robią szare szeregi.. sprawdzian wiadomosci z lektury kamienie na szaniec .. Test z lektury: Kamienie na szaniec" .. To funkcjonuje., osoba ktora mi wyslala ta wiadomosc powiedziala ze jej zyczenie spelnilo sie po 13 dniach po.. Sprawdź czy znasz podstawowe informacje o lekturze Kamienie na szaniec Aleksandra Kamińskiego.Kamienie na szaniec - Test.. xX_Zaczytana_Xx.. Z jakiego utworu Aleksander Kamiński zaczerpnął tytuł?. Podaj ich imiona, nazwiska i pseudonimy.Autorem "Kamieni na szaniec" jest: Adam Mickiewicz Juliusz Słowacki Aleksander Kamiński Henryk Sienkiewicz : 12.. Podczas odgadywania możesz użyć koła, ale pamiętaj, że pomniejszy to Twój wynik końcowy..

W jakich latach rozgrywa się akcja "Kamieni na szaniec"?

1) Na kanwie czyich wspomnień Aleksander Kamiński oparł "Kamienie na szaniec"?. a) Tadeusza Zawadzkiego b) Aleksego Dawidowskiego c) Jana Bytnara d) Leszka Domańskiego 2) Czas wydarzeń utworu "Kamienie na szaniec": a) 1939 b) lata c) lata 3) Miejsce akcji utworu: a) Kraków b) Gdańsk c) Gdynia d) .1.. Wszystkie postaci są autentyczne, noszą prawdziwe nazwiska i prawdziwe pseudonimy konspiracyjne.. Do podanych pseudonimów dopisz prawdziwe imiona i nazwiska: ZOŚKA - Tadeusz Zawadzki ALEK - Aleksy Dawidowski RUDY - Jan Bytnar 2.. 16 Obserwuj autora.. a) "Pan Tadeusz" Adama Mickiewicza b) "Smutno mi, Boże" Juliusza Słowackiego c) "Moja piosnka II" Cypriana Kamila Norwida d) "Testament mój" Juliusza Słowackiego 3.Test wiedzy z lektury - "Kamienie na szaniec".. d) opowieść o przemianach wewnętrznych towarzyszących dojrzewaniu.. Narysuj znak Polski Walczącej 4.Darmowy quiz: "Kamienie na szaniec" - Test z Lektury w kategorii Szkoła podstawowaKamienie na szaniec to: a) opowieść o kształtowaniu się nowych cech charakteru.. Ci młodzi ludzie wyszli z niej zwycięsko.. A tak zaczyna swoją opowieść: Posłuchajcie opowiadania o Alku, Rudym, Zośce i kilku innych cudownych ludziach, o niezapomnianych czasach roku, o czasach bohaterstwa i grozy.Test dla klasy V - plik pdf Bohater wszech czasów ..

Test Nad Niemnem - Eliza Orzeszkowa 3.Zobacz quiz: "Kamienie na szaniec".

został uwięziony na Pawiaku do wiosny 1944 a potem nie ma informacji o nim trafił do Oświęcimia został skatowany w alei Szucha został rozstrzelany : 13.:) - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla WebmasteraKsiążka "Kamienie na szaniec" we wszystkich szczegółach została oparta na faktach, autor wszystkie zdarzenia dokładnie lokalizuje w czasie i w przestrzeni.. .Aleksander Kamiński " Kamienie na szaniec " - test ze znajomości lektury 2009-12-10 22:33:20 Pytania z lektury " Kamienie na szaniec ", odpowiesz ?. Rozpocznij test.. Co się stało ze Stanisławem Bytnarem?. Czy znajomość książki "Kamienie na szaniec" jako lektury wydaje Ci się konieczna?. Brakuje odpowiedzi.. Wymień 3 głównych bohaterów książki A. Kamińskiego.. Podczas odgadywania możesz użyć koła, ale pamiętaj, że pomniejszy to Twój wynik końcowy.Masz niedługo sprawdzian ze znajomości lektury "Kamienie Na Szaniec"?. Wiadomości: Jak dobrze przygotować przebranie na Jasełka?. Rozwiąż następujące skróty: AK - Armia Krajowa GS -Grupy Szturmowa 3..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt