Peregrynacja obrazu matki boskiej częstochowskiej 2020

Pobierz

W tym celu należy zapisać się indywidualnie.. Kopia obrazu jasnogórskiego.Wędrówka kopii obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej została ponownie wznowiona.. Przekonaliśmy się o tym w .. Pewnie o tym nie wiedział, ale swoim duszpasterskim projektem wyruszenia jasnogórskiej Hodegetrii w pielgrzymkę po ziemi ojczystej przywrócił najstarszą tradycję związaną z pierwszą ikoną Matki Bożej Wskazującej Drogę - z przesławną Hodegetrią czczoną w stolicy Bizancjum, w .Obraz Marki Bożej i jego peregrynacja, czyli odwiedziny w kolejnych parafiach i świątyniach to ważne chwile dla wiernych.. Od piątku, 5 listopada, obraz nawiedza .Obraz Matki Bożej odwiedził w piątek, 14 lutego 2020 roku parafię w Racocie.. Peregrynacji obrazu towarzyszą: replika Krzyża z Nowej Huty oraz relikwie błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki.Nawiedzenie Obrazu Jasnogórskiego 2019-2022.. Niektórzy wierni zgromadzeni na Placu Wolności nie kryli łez wzruszenia na widok obrazu Matki Boskiej.. Peregrynacja rozpoczęła się 18 maja 2019 roku i potrwa do 3 października 2020 roku.. Zapraszamy do przyjmowania ikony jasnogórskiej do naszych domów.. Listopad 2021.Peregrynacja obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej Beatyfikacja kardynała Stefana Wyszyńskiego Rok liturgiczny , rok duszpasterski 2019/2020 hasło Wielka Tajemnica Wiary, banery dekoracjeCudowny Obraz Matki Bożej; Kalendarium historii Jasnej Góry; dzieła duszpasterskie; Regulamin dla organizatorów pielgrzymek i innych wydarzeń na Jasnej Górze; Jasnogórski Instytut Maryjny; Jasnogórska Rodzina Różańcowa; Poradnie Jasnogórskie; Biblioteki Jasnogórskie; Zakon Paulinów; życie muzyczne; Peregrynacja Jasnogórskiej Ikony NawiedzeniaPeregrynacja ikony, której towarzyszą słowa "Z Maryją w nowe czasy" potrwa do września przyszłego roku..

1 sierpnia 2021, 10:09Nawiedzenie kopii obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej.

Zostało ono jednak przerwane w marcu 2020 roku z powodu wybuchu pandemii koronawirusa.Peregrynacja Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej w Maniewie [ZDJĘCIA] W piątek, 19 listopada, kopia Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej została przewieziona do kościoła św. Mikołaja w Maniewie.Kopia Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej - peregrynacja w powiecie międzychodzkim BANERY RELIGIJNE » Peregrynacja obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej Okolicznościowa dekoracja kościoła związana z tematyką peregrynacji Cudownego Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej Tagi:Kopia obrazu Matki Boskiej Jasnogórskiej wyruszała w zaplanowaną wcześniej trasę po parafiach archidiecezji poznańskiej.. Tłumy mieszkańców Obry oraz okolicznych miejscowości.. 12 września 2020, 20:51.. Peregrynacja, czyli inaczej uroczyste przewożenie obrazu w celach kultowych, została jednak przerwana w marcu 2020 roku z powodu pandemii koronawirusa..

Peregrynacja obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w Archidiecezji Gnieźnieńskiej 2020/2021.

W ARCHIDIECEZJI POZNAŃSKIEJ.. KALENDARIUM PEREGRYNACJI KOPII CUDOWNEGO OBRAZU.. Teraz znów .Kopia Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej - historia peregrynacji Warto wspomnieć, że nawiedzenie kopii Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej w Archidiecezji Poznańskiej pod hasłem "Z Maryją w nowe czasy" miało się rozpocząć już w 2019 roku, a zakończyć w październiku 2020 roku.Peregrynacja Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej w Ocieszynie [ZDJĘCIA] W sobotę, 20 listopada, kopia Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej została przewieziona do Ocieszyna.. W piątek, 2 października, ikona przybyła do Ruchocic.. W poniedziałek obraz znów zawita w powiecie nowotomyskim.. Ikona spędzi u nas kilka najbliższych dni.. "Cieszymy się, że możemy powitać kopię obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej w tym miejscu" - tymi słowami kpt. Mariusz Przybył Dyrektor Zakładu Karnego we Wronkach powitał kopię obrazu, która po raz pierwszy w historii swojej wędrówki zagościła we wronieckim więzieniu.Kopia wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej nawiedza parafie w dekanacie grodziskim.. - W tak uroczystym dla całej naszej archidiecezji dniu witam w Poznaniu z radością i dziecięcym oddaniem Ciebie - Matko Boża w kopi Obrazu Jasnogórskiego.Nawiedzenie kopii obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej w Archidiecezji Poznańskiej pod hasłem "Z Maryją w nowe czasy" miało się rozpocząć już w 2019 roku, a zakończyć w październiku 2020'..

Przyjęcie obrazu w niedzielę o godzinie:Kopia obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej w Szamotułach.

16/05/2020 Zbigniew Mońka Pozostałe.. W sierpniu obraz nawiedzał parafie wchodzące w skład dekanatu międzychodzkiego (Kwilcz, Kamionnę, Łowyń, Lewice, dwie międzychodzkie parafie).Peregrynacja obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej w naszej parafii.. Tym samym zakończyła się peregrynacja obrazu po parafiach na terenie powiatu międzychodzkiego.. św. Mikołaja Biskupa w Prochach przywitali dziś Matkę Bożą w ikonie obrazu jasnogórskiego.. Obecnie kopia obrazu jasnogórskiego.. Dla wiernych odwiedziny kopii obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej jest ogromnym wydarzeniem.. DEKANAT WRONIECKI 2 czw - Sieraków 3 pt - Lutom - Łężce 4 sob - Chrzypsko Wielkie 5 ndz - Biezdrowo 6 pon - Chojno 7 wt - Wronki - św. Katarzyny 8 śr - Wronki - św. Urszuli LedóchowskiejKopia Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej - peregrunacja w powiecie międzychodzkim.. Matka Boża w kopi Obrazu Jasnogórskiego przybyła do Archidiecezji Poznańskiej.. Peregrynacja została zawieszona w marcu w związku z zagrożeniem epidemiologicznym.Kościół Peregrynacja kopii Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej po parafiach w Polsce..

Trwa peregrynacja kopii cudownej ikony Matki Boskiej z Jasnej Góry po dekanacie szamotulskim.

Mieszkańcy Proch i okolicznych miejscowości należących do parafii p.w.. Kopia obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej odwiedziła dziś kolejną miejscowość w powiecie wolsztyńskim.. Tam mieszkańcy w uroczystym pochodzie wnieśli ikonę do świątynie, gdzie odprawiono nabożeństwo.Warto zaznaczyć, że nawiedzenie kopii obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej w Archidiecezji Poznańskiej pod hasłem "Z Maryją w nowe czasy" miało się rozpocząć już w 2019 roku, a zakończyć w październiku 2020 roku.PEREGRYNACJI OBRAZU MATKI BOŻEJ JASNOGÓRSKIEJ W PARAFIACH ARCHIDIECEZJI POZNAŃSKIEJ .. Pierwszą wspólnotą, w której odbyła się peregrynacja, była parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Tarnowie.Nawiedzenie kopii obrazu Matki Boskiej Jasnogórskiej w Obrze.. "Z MARYJĄ W NOWE CZASY".. 14 lutego 2020, 19:45Na początku nawiedzenie obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej na terenie Archidiecezji Poznańskiej pod hasłem "Z Maryją w nowe czasy" zaplanowane było od 18 maja 2019 roku do 3 października 2020 roku.. W niedzielę, 13 września tłumy mieszkańców gminy Siedlec należących do Parafii św.Obraz Matki Boskiej Częstochowskiej z rocznym opóźnieniem, spowodowanym pandemią, dotarł do Wronek.. Poniżej plan peregrynacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w Archidiecezji Gnieźnieńskiej, która jest zaplanowana od października 2020 do sierpnia 2021: Peregrynacja dekanaty i parafie.W sobotę 17 października 2020 roku związkowcy z "Solidarności" przywieźli obraz Matki Bożej Częstochowskiej z Tarnowa do Nowego Sącza.. Później - we wrześniu tegoż roku - peregrynację wznowiono, ale na krótko - do kolejnego wzrostu liczby zachorowań.. NAWIEDZENIE MATKI BOŻEJ W KOPII OBRAZU JASNOGÓRSKIEGO..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt