Dlaczego staś tarkowski był zarozumiały

Pobierz

Co do odwagi i zaradności, odziedziczył ją po ojcu, albowiem pan Tarkowski posiadał te przymioty w wysokim stopniu i w znacznej części im właśnie zawdzięczał obecne swe wysokie stanowisko.Staś miał także wady, był zarozumiały i chełpliwy.. Stwórz ściągę .. Z pochodzenia był Polakiem.. Matka chłopca - Francuzka zmarła przy jego urodzeniu.. 2011-12-06 17:51:46; Przykład na to żę Staś Tarkowski "w pustyni i w puszczy" jest troskliwy i opiekuńczy 2011-05-17 20:41:30; Jak wyglądał Staś Tarkowski z książki "W Pustyni i w Puszczy " 2010-11-11 19:32:57; Jak wygląda staś tarkowski z "w pustyni i w puszczy " 2011-05-15 19:00:03Staś Tarkowski to główny bohater powieści Henryka Sienkiewicza pt. "W pustyni i w puszczy".. Był trochę zarozumiały i chełpliwy, ale bardzo dobrze się uczył w szkole angielskiej, często wyróżniany przez nauczycieli.. Lubił się przechwalać i lekceważąco wyrażał się o wieku Nel.odpowiedział (a) 12.03.2010 o 19:47.. Dokuczał jej, że jest od niego młodsza, lecz gdy Nel było smutno, przepraszał ją.. Doskonale orientował się w okolicy, chętnie poznawał nowe rejony i nowych ludzi.. Chłonął wszystkie informacje.. Dla ludzi bywał zawsze serdeczny i miły.. Nauczyciele w szkole angielskiej, do której chodził przyznawali mu duże zdolności.. Chłopak świetnie odnajdywał się w egipskich realiach Uczył się doskonale w .Staś Tarkowski to główny bohater książki "W pustyni i w puszczy"..

Nie miał dużej ilości wad, lecz był zarozumiały.

Lubił bawić się z ośmioletnią Nel.TARKOWSKI STAŚ .. Ojciec Stasia był polskim inżynierem pracującym przy budowie wielkiego Kanału Sueskiego.. W czasie podróży Staś zrozumiał własną słabość wobec potęgi przyrody, złych ludzi, chorób, cierpienia i śmierci.Staś był chełpliwy i zarozumiały.. Staś to młody poliglota, a przede wszystkim Polak.. Uważam, że Staś w czasie porwania był trochę zarozumiały i lubił się przechwalać.. Wszystkich traktował jak równych sobie, nie zależnie od rasy.. Nie lękał się potężnego Mahdiego.. Zabił swych prześladowców.. Pewnego wieczoru w lesie, gdy padał deszcz.. Znał wszystkich współpracowników ojca, chętnie rozmawiał z robotnikami: Arabami, Murzynami, ludźmi z Sudanu czy Nubii.. "Staś oczywiście uważał mowę tę za najpiękniejszą w świecie i uczył nie bez powodzenia małą Nel".. Stanisław Tarkowski w powieści Henryka Sienkiewicza pt. "W pustyni i w puszczy" był czternastoletnim chłopcem.. Staś miał czternaście lat.. Uważam, że Staś Tarkowski zasługuje na podziw i uznanie.. Matka chłopca - Francuzka zmarła przy jego urodzeniu.. Urodził się i wychowywał w Port Saidzie.. Staś Tarkowski to czternastoletni chłopiec.. Czuł się dorosły, bo miał 14 lat, a Nel traktował pobłażliwie.. Staś po swym ojcu odziedziczył takie cechy jak odwaga i zaradność ale bowiem pan Tarkowski posiadał je w dużym stopniu i to właśnie im zawdzięcza swoje wysokie stanowisko, ale wróćmy do Stasia.Staś był chełpliwy i zarozumiały..

Na początku chłopiec był chełpliwy i zarozumiały.

Często przechwalał się przed Nel i wymyślał nieprawdopodobne sytuacje, w których mógł popisać się odwagą.Staś był chłopcem towarzyskim.. Często przechwalał się przed Nel i wymyślał nieprawdopodobne sytuacje, w których mógł popisać się odwagą.Na początku wyprawy był nieco zarozumiały, ale trudy podróży nauczyły go pokory.. Kolejną sprawą jest to, że bohater wyróżniał się również sprytem, dowodem tego jest przygoda, w której Staś uratował życie swoje i Nel.. Gdy zabił Beduinów, był bardzo opanowany, ale ogarniał go strach.Charakterystyka Stanisława Tarkowskiego.. Był blondynem…Staś Tarkowski to główny bohater powieści Henryka Sienkiewicza pt. "W pustyni i w puszczy".. Potrafił nawiązywać kontakty z ludźmi bez względu na rasę i pochodzenie.. Był blondynem o niebieskich oczach.. Miał też pogodne usposobienie, był chłopcem wesołym.. Jednak trudy wędrówki zatarły je.. Staś usłyszał ryk dwóch groźnych lwów.Nawet pomimo tego,że był od presją i oczywiście jak każdy bał się to jednak nie okazywał tego,aby nie robić większej paniki.Moim zdaniem Staś Tarkowski był naprawdę wyjątkowym chłopcem np.Gdy Nel była chora na FEBRĘ Staś dla swojej przyjaciółki zdobył lek czyli proszek chininy który uratował Nel a Staś miał wtedy tylko .Pomocna mu w tym była jego praktyczność.. Był troszkę zarozumiały i chełpliwy, zwłaszcza wobec Nel .Staś Tarkowski to główny bohater powieści Henryka Sienkiewicza pt. "W pustyni i w puszczy"..

Staś był trochę zarozumiały i trochę chełpliwy.

Po porwaniu stał się dojrzały i skromny.. Wady Stasia Tarkowskiego "W pustyni i w puszczy".. Czuł się dorosły bo miał 14 lat, a Nel traktował pobłażliwie.. Narrator z lekkością podkreśla, że Polacy to naród bardzo zdolny, a co najważniejsze - ojciec Stasia wychował swojego syna na prawdziwego i gorliwego patriotę.Od urodzenia mieszkał w Port-Saidzie, gdzie stary Tarkowski nadzorował budowę Kanału Sueskiego.. Urodził się i wychował w Port-Saidzie pod opieką ojca - Polaka, który pracował przy budowie Kanału Sueskiego.. Określany był także jako "lwie szczenię".. Przy niej uważał się za dorosłego.. Miał brzydki zwyczaj mówić z lekceważeniem o Nel że ma osiem lat i przeciwstawiać swoje czternaście lat i doświadczenie w różnych sytuacjach.. Urodził się i wychował w Port-Saidzie pod opieką ojca - Polaka, który pracował przy budowie Kanału Sueskiego.. Staś zawsze chciał dokonać czegoś wielkiego, zostać bohaterem.Komentarze.. Przyjaźnił się z Arabami, a w czasie wędrówki opiekował się Kalim i Meą.. Miał czternaście lat.. Staś posiadał przydomki "błędnego rycerza" czy "junaka-samochwały".. Staś Tarkowski to chłopiec, który jest godny miana bohatera.Pochodził z Polski.Jego ojciec był inżynierem, który pracował przy Kanale Sueskim.Staś miał 14 lat i przyjaźnił się z Nel, córką kolegi ojca, pana Rawilsona.Chłopiec wyróżniał się wśród swych rówieśników siłą i wzrostem.Chłopiec był bardzo sprytny, odważny, opanowany, pomysłowy, wytrzymały i miał silną wolę..

Wobec swojej młodszej koleżanki był nieco przemądrzały i zarozumiały.

Czuł się dorosły bo miał 14 lat, a Nel traktował pobłażliwie i wywyższał sie.. Podobna praca 75% "W pustyni i w puszczy" - Charakterystyka Stasia Tarkowskiego Podróż przez pustynię bardzo go zmieniła.. Sam w nocy poszedł po lekarstwo dla Nel.. Staś był trochę zarozumiały i chełpliwy, ale uczył się doskonale.. Matka bohatera, z pochodzenia Francuska, zmarła przy jego narodzinach.Staś był chłopcem towarzyskim.. W związku z tym czasami był zarozumiały i lubił się przechwalać.Staś był chełpliwy i zarozumiały.. Potrafił nawiązywać kontakty z ludźmi bez względu na rasę i pochodzenie.. Chłopiec doskonale zdawał sobie sprawę ze swoich niecodziennych zdolności, chociażby niesłychanej łatwości uczenia się języków czy sprawności fizycznej.. Przyjaźnił się z Arabami, później - w czasie wędrówki opiekował się Kalim i Meą.. Staś po swym ojcu .Staś Tarkowski był chłopcem wesołym i towarzyskim.Łatwo nawiązywał kontakty z innymi ludźmi.Znał wszystkich współpracowników ojca,chętnie rozmawiał z robotnikami:Arabami,Murzynami,Sudańczykami,Nubijczykami.Doskonale orientował się w okolicy,chętnie poznawał nowe rejony i nowych ludzi.Chłonął wszystkie informacje.Łatwo nawiązywał kontakty z innymi.Był troszkę .Staś był trochę zarozumiały i trochę chełpliwy, ale uczył się doskonale, i nauczyciele szkoły angielskiej, do której chodził w Port-Saidzie, przyznawali mu istotnie niezwykłe zdolności[2].. Bardzo kochał ojca i tęsknił za domem.. Nauczyciele w szkole angielskiej, do której chodził przyznawali mu duże zdolności.. Urodził się i wychował w Port Saidzie i z tego powodu nazywany był "dzieckiem pustyni".. Żaden chłopiec w jego wieku nie wykazał się takim bohaterstwem, odwagą i dzielnością.. Jest chłopcem pogodnego usposobienia, interesuje go wszystko co go otacza.Cechy charakteru Stasia Tarkowskiego szczery, bezpośredni, życzliwy - przyjaźnił się z Arabami, z szacunkiem odnosił się do wszystkich ludzi bez względu na rasę i pochodzenie ( postepowanie wobec Kalego i Mei ) opiekuńczy, troskliwy - opiekował się Nel, pocieszał ją, myślał o jej bezpieczeństwie szlachetny, ofiarny - odmawiał sobie jedzenia dla dobra Nel, oddał jej ostatni łyk wody, osłonił ją przed uderzeniem Gebhra wytrzymały, wytwały - doskonale znosił trudy .Lubił bawić się z ośmioletnią Nel.. Urodził się i wychował w Port-Saidzie.. Ojciec jego, Władysław Tarkowski pracował przy budowie kanału Sueskiego, z pochodzenia był Polakiem, dlatego Stasia z ojczyzną łączyły bardzo silne więzy.Staś był trochę zarozumiały i trochę chełpliwy, ale uczył się doskonale, i nauczyciele szkoły angielskiej, do której chodził w Port-Saidzie, przyznawali mu istotnie niezwykłe zdolności.. ęPorwanie, a później samodzielne wędrowanie po dzikiej Afryce zmieniło jego charakter.. Staś mimo swojej odwagi miał wady.. Poleca: 84/100 % użytkowników, liczba głosów: 3997 Serwis chroniony prawem autorskim..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt