Przyjrzyj się piramidzie zdrowego

Pobierz

Przeanalizuj piramidę w odniesieniu do swojego stylu odżywiania.. prawidłowe wyrazy, które znajdują się z drugiej strony piramidy.. Co wynika z Piramidy Zdrowego Żywienia i Stylu Życia - najważniejsze zalecenia.. Pamiętaj: "Najpierw pomyśl - potem napisz!". Prócz nich koło pięciu razy dziennie tPrzyjrzyj się piramidzie zdrowego żywienia wykonanej w poprzednim ćwiczeniu i odpowiedz na pytania: Czego w żywieniu powinno się unikać?. Przyjrzyj się piramidzie zdrowego żywienia ze s. 67 podręcznika.Zdrowe i racjonalne odżywianie jest jednym z najważniejszych czynników wpływających na jakość i długość życia.. Rzadziej w jadłospisie powinien się pojawiać _____ , a mięso jaja , drób i ryby lepiej ograniczyć .Przyjrzyj się piramidzie zdrowego żywienia Na jej podstawie Odczytaj tekst uzupełniając go podanymi obok wyrazami podstawą diety powinny być.. oprócz nich trzeba jadać.rzadziej w jadłospisie powinien pojawiać się.. a mięso jaja drób i ryby lepiej ograniczyć do dwóch porcji w tygodniu nie wolno też zapominać o.słowa: węglowodany tłuszczach nasionach i orzechach .Wyniki tych badań u dzieci i młodzieży interpretuje się w oparciu o siatki centylowe lub tabele krajowych norm rozwoju określonych dla wieku i płci.. Na jej podstawie uzupełnij zadanie .. Karta pracy: Zdrowe życie i Dbamy o nasze ciało poprzez ruch ..

Przyjrzyj się piramidzie żywienia.

Co jest podstawą dobrego zdrowia?. Co widzisz u jej podstawy?. Kompetencje kluczowe: umiejętność uczenia się, społeczne i obywatelskie.. Na jej podstawie.. Uwielbiam podróże oraz gry planszowe.Treść zadania: Przyjrzyj się piramidzie zdrowego żywienia .. Po raz pierwszy piramidę zdrowego odżywiania opracowali uczeni kanadyjscy około 30 lat temu.. Obejrzyj filmik na Youtube "Przygody Oli i Stasia - Zbilasowana dieta dziecka oraz Warzywa i owoce" .Żołądek przyzwyczai się do stałych pór i nie będzie próbował magazynować kalorii w postaci zbędnych kilogramów.. · 3.Uprawiać dużo sportu.. Korzyści z piramidy żywieniowej.. Omówienie pięter piramidy żywienia.. .Przyjrzyj się piramidzie zdrowego żywienia na jej podstawie uzupełnij zdania; Szyk wyrazów w zdaniu polski; Według wzoru wyjaśnij znaczenie poszczególnych elementów sigli biblijnych; Przyjrzyj się ilustracjom następnie wykonaj polecenia; Przedstaw skutki wielkiego kryzysu gospodarczegoWracając do podstaw - przyjrzyj się Piramidzie Zdrowego Żywienia Aktywności Fizycznej dla osób dorosłych KLIK.. Pobierz plik przyjrzyj_się_piramidzie_zdrowego_żywienia_na_jej_podstawie_odczytaj_tekst już teraz w jednym z następujących formatów - PDF oraz DOC.W skład tej pomocy edukacyjnej wchodzą materiały, które wspomogą Cię w nauce wybranego materiału..

Aniu, przyjrzyj się piramidzie żywieniowej.

Powiedz, które produkty powinny znaleźć się na naszym talerzu najczęściej, a które najrzadziej?. Pamiętaj o właściwych proporcjach - 3/4 warzywa, 1/4 owoce.Żeby dostarczyć 1000 mg pierwiastka, trzeba wypić prawie 1 l mleka (100 g mleka to 120 mg wapnia) albo zjeść 20 dag sera brie (w 100 g jest 600 mg wapnia).. Zdrowe odżywianie.. Stwórz własną piramidę żywienia.. U jej podstawy znajduje się aktywność fizyczna, o której należy codziennie pamiętać.. Sam wybierz w jaki sposób.. Treść : Podstawą diety powinno być _____ - pełnoziarniste pieczywo, kasze , makarony .. Link 2.Przyjrzyj się uważnie tej piramidzie.. RvS0bhzUXycYo 1 1. domena publiczna.. Stosując się do zasad nowej piramidy żywieniowej, zyskamy przede wszystkim mnóstwo zdrowia.. Jej podstawy są intuicyjnie znane każdej osobie, która interesuje się zdrowym żywieniem.. Kiedy chleb szybko znika piekarz jest zadowolony, bo to znaczy, że jest pyszny, z przyjemnością jedzony.. Ćwiczenie 1.. Kształtowanie nawyków zdrowego żywienia.. Postaw na dokładność i rzetelność informacji zamieszczonych na naszej stronie dzięki zweryfikowanym przez eksperta pomocom .Piramida zdrowego żywienia i aktywności fizycznej: 10 zasad prawidłowego żywienia.. Zadanie dodatkowe - dla wszystkich!. Włączając do swojej codzienności umiarkowaną aktywność fizyczną poprawiamy swoją kondycję, budujemy piękną sylwetkę, a co za tym idzie - lepsze staje się także nasze samopoczucie.znajdujący się obok piramidy zdrowego żywienia, wpisując w wolne miejsca "?".

1. Przyjrzyj się "piramidzie zdrowego żywienia".

Produkty na dole piramidy, czyli owoce i warzywa, powinny być6.. Wybieraj pełnoziarniste produkty zbożowe.1.nie palić papierosów · 2.nie pić alkoholu.. Przyjrzyj się piramidzie zdrowego odżywiania.Im wyższy poziom piramidy, tym mniej powinniśmy jeść produktów , które są na nim umieszczone.. Prócz nich koło pięciu razy dziennie trzeba jadać _____.. Pozdrawiam A.JTemat: Zdrowo się odżywiamy.. Na jej podstawie uzupełnij zadanie .. Z jakich produktów warto rezygnować?. Czy twój tryb życia jest zgodny z zalecanymi zasadami?zapisz w zeszycie temat: Zdrowe odżywianie.. Jedz dużo warzyw.. Przyjrzyj się uważnie i opowiedz o tym, jakie są poszczególne części ,, Piramidy '', wylicz poszczególne produkty.. Nie wolno też zapominać o _____ .. Zadanie 5.. Uczeń powinien zjadać trzy posiłki w ciągu dnia.. Zapraszam na gimnastykę: potrzebna będzie kostka do gry i dużo energii.. Warzywa i owoce spożywaj jak najczęściej i w jak największej ilości, co najmniej połowę tego, co jesz.. Wymień nazwy 6 składników naszych pokarmów, Jaka jest rola cukrów w organizmie?, Jaka jest rola tłuszczów w organizmie?, Jaka jest rola białek w organizmie?, Jaka jest rola witamin w organizmie?, Jaka jest rola soli mineralnych w organizmie?, Jaka jest rola wody w organizmie?, W jakich .Podstawą piramidy zdrowego żywienia są produkty budulcowe..

Strona 67. Przyjrzyj się piramidzie zdrowego żywienia.

Życzymy miłej zabawy :) 1.. Ćwiczenie 5.Jeśli masz co do nich wątpliwości, przyjrzyj się piramidzie zdrowego żywienia i aktywności fizycznej dla osób dorosłych.. Następnie pisemnie odpowiedz na te pytania.. 5 (Podręcznik, Nowa Era).. małe zamiany Przyjrzyj się piramidzie zdrowia i zastanów się, jak wygląda twoja dieta.Unoszący się zapach nęci przechodniów i kusi, nikt nie przejdzie obojętnie, każdy coś kupić musi.. Treść : Podstawą diety powinno być _____ - pełnoziarniste pieczywo, kasze , makarony .. W ciągu dnia powinnaś spożywać pięć małych posiłków.. Jakie produkty należy spożywać jak najczęściej?. Zapoznaj się z informacją na stronie 66 w podręczniku.. Zjadanie codziennie na raz tyle nabiału jest dla większości z nas niemożliwe, dlatego lepiej rozłożyć to na kilka posiłków, tak jak w starej piramidzie.Przy czym obowiązuje zasada, że to co najważniejsze w racjonalnym odżywianiu znajduje się u dołu piramidy, czyli podstawy.. Zapisz je.. Nauczycielka fizyki w liceum z 2-letnim doświadczeniem oraz matematyki w szkole podstawowej z 4-letnim doświadczeniem.. Kolacja nie powinna być zbyt obfita i trzeba ją zjeść nie później niż 2 godziny przed snem.Temat: Piramida zdrowia.. Spożywaj posiłki regularnie (4-5 posiłków co 3-4 godziny).. · 4.spać minimum 7 godzin · 5.dbać o środowisko · 6.Nie brać narkotyków · 7.Aby dbać o zdrowie trzeba się napewno dobrze i zdrowo odżywiać.. Będziesz widzieć, jakie błędy żywieniowe popełniasz i które piętra zajmują w Twoim jadłospisie poszczególne grupy produktów.Ponadto nauczymy się piosenki pt " Zdrowia smaki" oraz przygotujemy pyszne i zdrowe owocowe szaszłyki, które mamy nadzieję, że będą Wam smakowały.. Zalecenia można streścić w kilku zdaniach.. Z czasem, w miarę poszerzenia się wiedzy o zdrowym odżywaniu, pierwotna piramida ulegała pewnym modyfikacjom.Nauczyciel.. Właściwa dieta przekłada się na stan.Kliknij tutaj, aby dostać odpowiedź na pytanie ️ napisz wypracowanie na tematZdrowe odżywianie PROSZE tak na od 1do 2 stron.Dlaczego warto zdrowo się odżywiać Jedzenie jest częścią naszego życia w związku z tym powinno .Jak zauważyliście nie bez powodu u podstawy piramidy.. Uzasadnij swoją wypowiedźSmak zdrowia.. Przypomnij sobie, jak brzmią życzenia najczęściej składane najbliższym z różnych okazji.. Starać się jeść dużo owoców i warzyw ,które są bogate w witaminy.jak dbać o zdrowie holsamed.Ciało człowieka i tajemnice zdrowia - utrwalamy - Losowe karty.. regularne spożywanie pięciu posiłków co trzy - cztery godziny; częste picie wody; mycie zębów po posiłkuTreść zadania: Przyjrzyj się piramidzie zdrowego żywienia .. Ułóż 5 pytań dotyczących poniższej piramidy ..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt