Ciecze i gazy sprawdzian

Pobierz

Jakie są 3 podstawowe stany skupienia i czym się od siebie różnią?. Właściwości ciał stałych, cieczy i gazów.. E. zmieni się.. Cząsteczki ciał stałych, cieczy i gazów oddziałują na siebie.. Zjawisko rozszerzalność cieplnej polega na tym, że ciała stałe, gazy oraz ciecze zmieniają swój kształt przez zmianę temperatury.. F. nie zmieni się.. Gdy ich temperatura rośnie: Gdy ich temperatura spada:Ciecze, gazy i ciała stałe różnią się między sobą budową wewnętrzną i siłą wzajemnych oddziaływań cząsteczek na siebie.. Zjawisko zmniejszania się objętości dwóch cieczy po ich zmieszaniu można wytłumaczyć na podstawie D/ E/ F. A. takich samych atomów.. W tym dziale opisaliśmy podstawowe właściwości materii w różnych stanach skupienia: ciekłym, stałym i gazowym.. Właściwości i budowa materii , Klasa 7 , Spotkania z fizyką , Fizyka , Reforma 2017 .Play this game to review Physics.. Podobnie jak ciała stałe trudno zmienić ich objętość.. W zeszłym tygodniu Jaś uczył się o właściwościach ciał stałych, cieczy i gazów:Podsumowanie wiadomości o właściwościach materii.. Wszystkie wektory powinny być proste!. A. woda, rtęć, denaturat C. tlen, woda, żelazo B. powietrze, stal, rtęć D. stal, złoto, żelazoQ.. Opisując właściwości substancji, zawsze zwracamy uwagę na to, w jakiej postaci ona występuje - stałej, płynnej czy może gazowej..

Właściwości i budowa materii - sprawdzian-kl. 7.

Przykładem cieczy jest woda.. Odzwięczę się.. W substancjach gazowych cząsteczki są luźno rozrzucone w przestrzeni, poruszają się chaotycznie we wszystkich kierunkach z dużą prędkością, a odległości między cząsteczkami są w porównaniu z ich .10.. D. nie zmieni się.. Zdefiniowaliśmy wielkości fizyczne: gęstość, ciśnienie, ciśnienie .Gęstość substancji obliczamy dzieląc masę ciała przez jego objętość.. Twój adres email nie zostanie opublikowany.Sprawdzian fizyka 2 ciecze i gazy to częsty temat wpisów na blogach w portalu pinger.pl.. Właściwości i budowa materii .23 imię i nazwisko klasa data Grupa B 7esty sprawdzajãce Test Właściwości materii 1 Wybierz zbiór, który zawiera nazwy substancji będących w temperaturze pokojowej w ciekłym stanie skupienia.. 1.trudno zmienić kształt 2.łatwo zmienić kształt 3.łatwo zmienić objętość 4.mają określony kształt 5.cząsteczki przyciągają się bardzo silnie 6.wypełniają całe naczynia 7.duże odległości międzycząsteczkowe 8.trudno zmienić objętość 9.cząsteczki wykonują tylko ruchy drgające 10.cząsteczki szybko się poruszają 11 .Właściwości ciał stałych, cieczy i gazów - FIZYKA..

C. różnych cząsteczek i atomówFizyka ciecze i gazy.

Uzupełnij zdania odpowiednimi opisami oznaczonymi literami A, B lub C, tak aby powstały zdania opisujące właściwości ciał stałych, cieczy i gazów.Ciecze Herbata w szklance Gazy Para wodna Z rozwijanej listy wybierz odpowiedni wyraz by dokończyć zdanie.. - gazowy - łatwo zmienić objętość i kształt, ciało zajmuje całą dostępną mu przestrzeń.. Cele kształcenia - wymagania ogólne 1.. Pokazaliśmy związek tych właściwości z wewnętrzną, cząsteczkową budową ciał.. B. takich samych cząsteczek.. C. zmieni się.. Przekształcając wzór na gęstość, możemy wyliczyć masę: m = ho \cdot V.. Trudno zmienić kształt: Ciał stałychTopnienie - Przejście ze stanu stałego w ciekły., Skraplanie - Zmiana stanu skupienia z gazowego w ciekły., Parownie - Przejście ze stanu ciekłego w gazowy., Krzepnięcie - Gdy woda zamienia się w lód., Ciało stałe - Posiada barwę, kształt może być kruche lub plastyczne., Ciecze - Przyjmują kształt naczynia., Gazy - Wypełniają całą przestrzeń., Rozszerzalność .Wszystkie ciała stałe, ciecze i gazy są zbudowane z A/ B/ C.. Właściwości gazów: - samorzutnie wypełniają całą dostępną przestrzeń.Ciała stałe, ciecze i gazy - Fizyka 7.. Planowanie i przeprowadzanie obserwacji lub doświadczeń oraz wnioskowanie na podstawie ich wyników.przyroda sprawdzian ciecze gazy • pliki użytkownika jacek19710417 przechowywane w serwisie Chomikuj.pl • Image007.jpg, Image006.jpgPlik fizyka 2 sprawdzian ciecze i gazy.pdf na koncie użytkownika roshanchacko • Data dodania: 30 mar 2016Ciała stałe,ciecze, gazy..

Są rzeczy, które też możesz otagować Sprawdzian fizyka 2 ciecze i gazy?

Dyfuzja świadczy o tym ze cząsteczki są w nieustannym ruchu.. Siły spójności to siły działające między cząsteczkami tej samej substancji.. Zachodzi najszybciej w gazach a najwolniej w ciałach stalych.. Wykorzystanie pojęć i wielkości fizycznych do opisu zjawisk oraz wskazywanie ich przykładów w otaczającej rzeczywistości.. W ten sposób określamy stan skupienia substancji .Test: Gazy, ciecze i ciała stałe oraz gęstość substancji - fizyka.. Właściwości ciał stałych, cieczy i gazów , II.. Właściwości ciał stałych: - ciała stałe to np. tworzywa sztuczne, guma, drewno są izolatorami ciepła (nie przewodzą ciepła ani prądu).. Siły przylegania to siły działające między czekami różnych substancji.Znajdujące się w powietrzu tlen i azot to gazy, z kolei olej, woda czy benzyna to ciecze, a sól, cukier lub węgiel kamienny to ciała stałe.. Podstawowymi własnościami cieczy są: zmienny kształt i zmienna objętość stały kształt i stała objętość stały kształt i zmienna objętość zmienny kształt i stała objętość: 4.. Test Właściwości cieczy i gazów, teoria kinetyczno - cząsteczkowa, podrozdział podręcznika Spotkania z fizyką cz. 1 dla Klasa I. Przygotuj się do klasówki i sprawdzianu.test > Oddziaływania międzycząsteczkowe..

Wszystkie ciała stałe, ciecze i gazy są zbudowane z Preview this quiz on Quizizz.

Gazy nie posiadają określonego kształtu i objętości, swobodnie wypełniają obiekt, w którym się znajdują.. C / D, a kształt cieczy .. A także objętość: V = rac {m} { ho} 4.Ciecze przybierają kształt naczynia, w którym się znajdują.. W chemii, do obliczenia gęstości zastosujemy dokładnie ten sam wzór co w fizyce ale zwyczajowo oznaczymy gęstość jako d a nie ho (rho).. Ciała stałe też powinny mieć wektory, ale malutkie, bo ledwo co drgają.. Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi.. Właściwości cieczy: 3.. Sprawdź, ile już wiesz!Właściwości ciał stałych cieczy i gazów.. 1) tłoki prasy hydraulicznej mają powierzchnię o polach 40cm kwadratowych i 400 cm kwadratowych.Jaka powinna być co najmniej wartość siły,którą należy działać na mniejszy tłok prasy hydraulicznej,aby podnieść ciało o ciężarze 1600N(wymagane są obliczenia) A 16000N B 1600N C 160N D 16N 2) Do naczynia nalano tyle oliwy że jej warstwa ma grubość 20cm.cieczy.. Załóż własny blog!Test z fizyki dla klasy 7 dział 2 na podstawie podręcznika Nowa Era Spotkania z fizyką, rozdział "Właściwości i budowa materii".. Po przelaniu do innego naczynia objętość cieczy .. Źródło:Dostarczając odpowiedzi lub odpowiedzi na pytania PODA MI KTOŚ SPRAWDZIAN FIZYKA2 - "CIECZE I GAZY" najlepiej gupa a i b daje 40pkt.+100 za naj, Pomogłeś studenci uzyskać odpowiedź mu potrzebne.. Przykładem gazu jest para wodna.Budowa cząsteczkowa ciał..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt