Sprawdziany z lektury katarynka

Pobierz

pytanie 1 z 15.. Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Przeglądaj pytania z testu.. Podaj co najmniej 3 cechy tego gatunku.. .Była bardzo smutna.. Uwzględnij jego wygląd, pracę, formy spędzania czasu wolnego, kontakt z innymi ludźmi.Test z lektury "Syzyfowe Prace" - Test z lektury ,,Ten obcy" - Test z lektury "Karolcia" - Test z lektury Zaczarowana zagroda.. Wpadł w wielką złość.. Załóż miniblog; Zapomniałem hasła; Zaloguj się .Wydanie Katarynki kompletne bez skrótów i cięć w treści.. Inne tryby testu.. Czy zdołasz odpowiedzieć na każde pytanie dotyczące przygód trójki gimnazjalistów?. Test składa się z 12 pytań.. Pytanie 1 /15.. Sprawdzian.. Na początku lektury dowiadujemy się jedynie, że pan Tomasz mieszka w Warszawie, o czym informują nas nazwy ulic i placów, którymi lubił przechadzać się mężczyzna.Bolesław Prus, Katarynka.. Użytkownicy szukali również w naszych zbiorach: justyna bogutówna portret psychologiczny samotność w tłumie czytanie ze zrozumieniem ballada o trzęsących się portkach zacytuj dwa fragmenty 0 streszczenie szklana gora streszczenie szklana goraElementy świata przedstawionego Czas akcji Czas bliżej nieokreślony, ale w noweli pojawia się wiele faktów potwierdzających wiek XIX, m.in: • katarynki - bardzo popularne w tym czasie, w małych miasteczkach podczas odpustów i jarmarków; kojarzą się z krajobrazem XIX-wiecznych miast, szczególnie z Warszawą; • Helena Modrzejewska - pan Tomasz, w zakładzie znanego .Zobacz 2 odpowiedzi na zadanie: 3 pytania do lektury ,,Katarynka'' 1,2,3,4..

Kto jest autorem lektury "Katarynka"?

Jak pan Tomasz chronił się przed kataryniarzami?Pana Tomasza, jednego z głównych bohaterów noweli pozytywistycznej "Katarynka" pióra Bolesława Prusa, poznajemy poprzez wypowiedzi trzecioosobowego narratora utworu.. 20gr otrzymywał za wpuszczenie go otworzenie bramy wieczorem, a 10zł dostawał za niewpuszczenie kataryniarzy.Katarynka jest nowelą wydaną po raz pierwszy w roku 1880.. Któregoś razu, gdy pan Tomasz był bardzo zajęty w swym gabinecie, usłyszał dźwięki katarynki.. Pierwsza jest silnie nasycona watkami biograficznymi, druga ktora stanowi wlasciwa akcje noweli.Plik Katarynka.doc na koncie użytkownika roza05 • folder Lektury kl. 4(1) • Data dodania: 7 sie 2013 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.sprawdzian z lektury katarynka online .. W tym wydaniu znajdziesz odpowiedzi na pytania z podręcznika - "pewniak na teście", czyli wskazanie zagadnień, które zwykle pojawiają się w pytaniach z danej lektury we wszelkich testach sprawdzających wiedzę, a także w podręcznikach i na klasówkach.Zawiera bardzo szczegółowe streszczenie oraz drugie skrócone .Była bardzo smutna..

Quiz wiedzy z lektury "Chłopcy z Placu Broni".

wg Weronika800w.. Całymi dniami siedziała i nudziła się.. Szukaj Grupy Zadania Przeglądaj Zaloguj się Załóż konto.. Akcja noweli rozgrywa się w II połowie XIX wieku w Warszawie.Wspomniana jest ulica Miodowa, po której co dzień około południa spacerował pan Tomasz: "trzydzieści lat chodził ulicą Miodową i nieraz myślał, że się na niej wiele rzeczy zmieniło".. w Warszawie w Krakowie w Poznaniu w Gdańsku.. W teście Katarynka - test znajomości lektury znajdziesz następujące pytania: Pytanie 1:Test z lektury pt. "Katarynka" - Bolesława Prusa.. Latem nosił on wy-Stró kwintne, ciemnogranatowe palto, popielate spodnie od pierwszorzędnego krawca, buty połysku ące ak zwierciadła — i — nieco wyszarzany cylinder².Lista pytań z lektury Katarynka.. Henryk Sienkiewicz; Bolesław Prus; Juliusz Słowacki; Sprawdź się w poniższych tematach: Chłopcy z Placu Broni.. Jaką tajemnicę ukrywała Nika?. Pytania zawarte w teście.. A) Dziewczynka straciła wzrok z powodu choroby(w wieku 6 lat zachorowała na gorączkę i przez 2 tygodnie była nieprzytomna a potem opadła z sił i tylko leżała).Katarynka jest motywem wiążącym cały utwór, wpływa na zmianę postawy głównego bohatera - pana Tomasza..

Test z lektury "Katarynka" - noweli napisanej przez Bolesława Prusa.

Fajny test ,ale znalazłem błąd w pytaniu:,,Ile bohater płacił strażnikowi za zakaz wpuszczania kataryniarzy?". Gdzie toczy się akcja opowiadania?. Sprawdź swoją znajomość książki i rozwiąż test z lektury Katarynka Bolesława Prusa.Katarynka - test wiedzy.. Klasa 7 Klasa 8 Polski Syzyfowe Prace Test z lektury.Katarynka Na ulicy Miodowe co dzień około południa można było spotkać egomościa¹ w pewnym wieku, który chodził z placu Krasińskich ku ulicy Senatorskie .. Przerwij test.. Opisz w kilku zdaniach (min.. Rozwiąż test.. Akcja utworu dzieje się w XIX-wiecznej Warszawie.. Klasówka - pomagamy w sprawdzianach - wiarygodne testy powtórkowe i streszczenia.#sprawdzian z lektury katarynka online flavurunaf15 : sprawdzian z lektury katarynka online To czego szukasz znajdziesz pod adresem: om.gy/XQ58Q Zerwał się z krzesła, chciał wyrzucić katarynkę, gdy nagle zauważył, jak niewidoma dziewczynka tańczy i płacze z radości.Lektury Kamizelka / Kamizelka.. (własność pana Tomasza), w oficynie (mieszka tam wdowa z niewidomą córką) i na podwórzu.. Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę.. test > Kamizelka.. Całymi dniami siedziała i nudziła się.. Rozwiąż test!Czas i miejsce akcji "Katarynki" ostatnidzwonek.pl, opracowanie i streszczenie.. Któregoś razu, gdy pan Tomasz był bardzo zajęty w swym gabinecie, usłyszał dźwięki katarynki..

Testy \ Lektury szkolne \ Katarynka; Katarynka, test z lektury Test z Katarynki.2.

Sprawdź się!Test z Katarynki Zawiera 6 pytań.. Przeczytałeś opracowanie - sprawdź czy zdasz na 6.,,Katarynka"- Bolesław Prus.~ Test wiedzy | sameQuizy .. .Quiz wiedzy z lektury szkolnej "Katarynka".. W jakich okolicznościach poznali się Felix i Net?. Wpadł w wielką złość..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt