Dlaczego staś tarkowski był opanowany

Pobierz

Jego ojcem był Polak, a matką Francuzka.. Znał języki obce, takie jak: angielski, polski, francuski, arabski, a nawet język ki-swahili.. B.Gdybyśmy.łydeczkiikolanka16 Staś Tarkowski był opanowany, ponieważ zdawał sobie sprawę, że jest odpowiedzialny nie tylko za siebie, ale również za młodszą od niego Nel.. Po porwaniu nie załamuje się, zachowuje przytomność umysłu, a dzięki sprytowi i odwadze udaje mu się przeżyć na pustyni oraz w puszczy.. Chłopiec był tolerancyjny, uczynny, zarozumiały i życzliwy.. Staś nie mógł być szalony kiedy pod jego opieką spoczywała mała Nel.opanowany; Staś był dlatego, ze miał dobre serce, tak go od dziecka uczono a zimny był dlatego,że chciał pokazadz przed Nel,że przy nim niema się czego badz,wiec w niektórych momętach nie okazywał uczudż4/7 Uzupełnij podane zdania.. Matka Stasia, z pochodzenia Francuzka zmarła tyż po urodzeniu chłopca.Staś Tarkowski był troskliwy i opiekuńczy, ponieważ zostali porwani w dodatku opiekował się małą Nel.. Matka była Francuzką, lecz zmarła przy porodzie.Charakterystyka Stasia Tarkowskiego.. Jego ojcem był Polak, matką Francuzka, która zmarła przy narodzinach syna.. Był dla niej dobry, serdeczny i umiał ją pocieszyć.. Urodził się w Port Saidzie.. Użyj czasowników w trybie przypuszczającym.. Wysyłał latawce.Dlaczego Staś Tarkowski był dumny?. - ,,Poprzednio był przekonany, że nie ma takiego położenia, w którym by nie dał sobie rady; poczytywał się za jakiegoś niezwyciężonego junaka i gotów był wyzywać cały świat.Kiedy Staś Tarkowski był opanowany;D. Question from @Nika13002 - Gimnazjum - Polski Był uporządkowany i nie dał się ponosić emocjom..

Liczę na naj :)Dlaczego staś tarkowski był opanowany.

Zachował zimną krew i nie panikował.. Po ucieczce z zesłania udał się na emigrację, za granicą skończył studia i uzyskał posadę przy budowie Kanału Sueskiego.Jednym z głównych bohaterów lektury pt. "W pustyni i w puszczy" Henryka Sienkiewicza był Staś Tarkowski, chłopiec, który godnie nosił miano bohatera.. Zachwycił nas niezwykłą szlachetnością.. Na pustyni ostatni łyk wody oddał dziewczynce.. Staś był punktualny, sumienny i koleżeński.. Wykazuje rycerskość i opiekuńczość wobec małej Nel, dzięki czemu jej również udaje się przeżyć.Był bardzo wysoki i mądry.. Dzięki temu pokonał lwa zabijając go, Honorowy i szlachetny, nie chciał strzelać wrogom w plecy.Staś Tarkowski był zwinny w momencie kiedy:-Pusty pień baobabu przekształcił w mieszkanie,-Wychodząc z jaskini nie zauważony, Robiłam to sama w domu i było dobrze bo mam z tego 5!. odpowiedział (a) 12.12.2010 o 13:28. ponieważ musiał sie opiekowac młodsza siostrą i za nią odpowiadał.. Nazywano go dzieckiem pustyni, bo urodził się w Port Saidzie i wychował w Afryce.. A.Gdybym był bogaty,_____.. Chłopiec urodził się i wychował w Port-Saidzie pod okiem kochającego ojca.. Jego charakter wynikał z dużej odpowiedzialności, która spoczywała na jego barkach.. Chłopiec często opiekował się małą Nel, którą bardzo kochał.. Staś Tarkowski urodził się i wychował w Port Saidzie..

odpowiedział (a) 09.05.2012 o 16:31:Staś Tarkowski był opanowany i spokojny.

Staś był towarzyskim chłopcem.. Matka młodzieńca - Francuzka zmarła tuż po urodzeniu syna.Staś Tarkowski to niewątpliwie pozytywna, godna naśladowania postać.. , Staś kończy czternasty rok życia.. Staś to chłopiec pomysłowy i zaradny.. Proszę czekać.. Często musiał odmówić sobie jedzenia na rzecz Nel.. Ojciec Stasia był powstańcem z 1863 r., sybirakiem.. Dawał jej jedzenie, leki.. Dziewczynka była drobniutka, chorobliwa i bardzo delikatna.. Staś miał 14 lat i przyjaźnił się z Nel, córką kolegi ojca - pana Rawlinsona.Chłopiec był bardzo sprytny, odważny, opanowany, pomysłowy, wytrzymały i miał silną wolę.Charakterystyka Stasia Tarkowskiego Cechy Przykłady Przedstawienie Staś Tarkowski, chłopiec, 14 lat, Polak, urodzony w Port - Saidzie,.Staś Tarkowski to główny bohater powieści Henryka Sienkiewicza pt. "W pustyni i w puszczy".Znał języki obce, takie jak: angielski, polski, francuski, arabski, a nawet język ki-swahili.. Był to 14-letni chłopiec urodzony w Port-Saidzie.. Świetnie pływa, strzela, jeździ konno.Dlaczego Staś Tarkowski (W pustyni i w puszczy) był (2 rzeczy do kazdego): dobry, opiekuńczy, rycerski; wytrwały; dumny; opanowany; zwinny.. Odpowiedzi.. Jego ojciec budowniczy Kanału Sueskiego, samotnie wychowywał syna przekazując mu informacje o ojczyźnie - POlsce..

Był opanowany, kiedy dowiedział się o porwaniu, nie wpadł w panikę.

Przeczytajcie kilka fragmentów, opisujących go.. Był odważny, ambitny i pewny siebie.. Lubił rozmawiać z robotnikami którzy budowali kanał Sueski.. Pochodził z Polski, jego matka była Francuzką, ojciec natomiast Polakiem, który jako inżynier pracował z Kampanii Kanału Sueskiego.. Question from @YTSkaGamer2016 - Szkoła podstawowa - PolskiCzy Staś Tarkowski był takim właśnie rycerzem?. Jego ojciec to Polak - starszym inżynierem kompanii Kanału Sueskiego.. Staś był towarzyskim chłopcem.. Lubił rozmawiać z robotnikami którzy budowali kanał Sueski.. Staś Tarkowski był jedynym synem starszego inżyniera - pana Władysława Tarkowskiego, pracującego przy budowie Kanału Sueskiego.. Optymista, ponieważ wierzył w szczęśliwy powrót do domu.. W pustyni i w puszczy".. - zadania, ściągi i testy - Zapytaj.onet.pl.. Chłopiec był bardzo sprytny, odważny, opanowany, pomysłowy, wytrzymały i miał silną wolę.Charakterystyka Stasia Tarkowskiego.. Bohater niezbyt lubił przyrodę i zwierzęta, ale za to był wielkim patriotom.Cechy charakteru Stasia Tarkowskiego szczery, bezpośredni, życzliwy - przyjaźnił się z Arabami, z szacunkiem odnosił się do wszystkich ludzi bez względu na rasę i pochodzenie (postepowanie wobec Kalego i Mei) opiekuńczy, troskliwy - opiekował się Nel, pocieszał ją, myślał o jej bezpieczeństwieSzczery i życzliwy, przyjaźnił się z Arabami i łatwo nawiązywał kontakty z innymi ludźmi..

Zrobił to prawdopodobnie dlatego, że się w niej kochał.Co świadczy o tym,że Staś był opanowany i zwinny?

Question from @Q1w2e3r4t5y6u7i8o9 - Gimnazjum - PolskiDlaczego Staś Tarkowski był: odważny ,meżny pomysłowy,mondry,sprytny opiekuńczy,rycerski wytrzymały ,wytrwały dumny opanowany ,zwinnyBohater był arogancki, energiczny, opanowany, pogodny i wesoły.. Był zdolny, inteligentny i władał wieloma językami.. Licze na naj:)Opiekował się Nel i zawsze myślał o jej bezpieczeństwie.. Chłopak nie dawał po sobie poznać stresu jaki przeżywa, trzymał emocje na wodzy.. W chwili, gdy zaczyna się akcja powieści ".. Home.Podstawowe informacje o bohaterze Staś Tarkowski, bohatera W pustyni i w puszczy Henryka Sienkiewicza, był czternastoletnim chłopcem..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt