Sprawdzian opowieści wigilijnej

Pobierz

Treścią opowieści jest przygoda głównego bohatera, Ebenezera Scrooge'a .1.. Test ze znajomości lektury Karola Dickensa pt. Rozwiąż test.. Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę.Sprawdź swoją znajomość książki i rozwiąż test z lektury Opowieść wigilijna Karola Dickensa.. Oglądaj legalnie i w najlepszej jakości.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. 5.Gdzie pracuje główny bohater książki ?. Powstała około 1843 r. Wydarzenia mają miejsce w Londynie w domu kupca Ebenezera Scrooge'a i w jego kantorze, w wigilię Świąt Bożego Narodzenia, w XIX wieku.. Pytania te pozwolą Ci powtórzyć najważniejsze informacje z książki i przygotować się na zajęcia.Pytania do lektury: Opowieść wigilijnaTest z lektury "Opowieść wigilijna" (Charles Dickens).. "Opowieść Wigilijna" test z lektury.. Jak by ktoś miał jeszcze jakieś wiadomości o tej lekturze np.plan wydarzeń to proszę tu pisać Post został pochwalony 0 razyKsiążka "Opowieść Wigilijna" opowiada o samotnym skąpcu Scroogu, który jak każde święta Bożego Narodzenia miał zamiar spędzić w swym kantorze, gdyż uważał to za święto wymyślone przez szaleńców i głupców, którzy nie potrafią do niczego w życiu dojść.Charles Dickens: Opowieść wigilijna Rozdział l Duch Marleya Zaczęło się od tego, Ŝe Marley umarł.. "Opowieść wigilijna" w PG w Łęgu Tarnowskim "Opowieść wigilijna" w PG w Łęgu Tarnowskim Tuż przed zimową przerwą świąteczną uczniowie klasy IIb łęgowskiego gimnazjum przedstawili inscenizację powieści "Opowieść wigilijna", której autorem jest Karol ..

Powiązane z testem z Opowieści wigilijnej.

Świadectwo zgonu podpisali: ksiądz, urzędnik, grabarz i właściciel zakładu pogrzebowego.. Wyślij zgłoszenie .test sprawdzający wiedzę z lektury ,,Opowieść Wigilijna'' - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla WebmasteraPraca klasowa dotycząca lektury Ch.. .Opowieść wigilijna Kim był Karol Dickens?. Zwłaszcza namam napisać list z lektury lektura ,, Opowieść Wigilijna '' 2008-12-01 18:04:30 Czego można się nauczyć z lektury " Opowieść wigilijna " 2012-12-16 14:26:47 Załóż nowy klubNarracja.. Jak nazywał się zmarły wspólnik Scrooge'a?. niezwykłe właściwości:.opowieść wigilijna.. Angielskim pisarzem żyjącym w latach .. Skomentuj.. Drukuj test.. Zawiera nieodpowiednie treści?. Test składa się z 15 pytań.. ODPOWIEDZ NA PYTANIA: 1.Lektury Opowieść wigilijna / Opowieść wigilijna - streszczenie i test.. Pojawiają się tu jednak liczne retrospekcje (fragmenty, w których Duch Przeszłości zabiera głównego bohatera w czasy jego dzieciństwa) oraz antycypacje - wybieganie akcji w przyszłość.Książka "Opowieść Wigilijna" opowiada o samotnym skąpcu Scroogu, który jak każde święta Bożego Narodzenia miał zamiar spędzić w swym kantorze gdyż uważał to .. Klasówka - pomagamy w sprawdzianach - wiarygodne testy powtórkowe i streszczenia.. test > Opowieść wigilijna - streszczenie i test..

Co wiesz o życiu autora Opowieści wigilijnej?

Kto jest głównym bohaterem utworu?. Opowieść wigilijna Zawiera 18 pytań.. Scrooge, wspólnik Marleya, takŜe je podpisał, a jego nazwisko było cenione, cokolwiek by podpisał.. Powiadom znajomego.. 2 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Udostępnij.. To nie ulegało wątpliwości.. .Test wiedzy z lektury Opowieść wigilijna, Charles Dickens.. Co pokazał Ebenezerowi Duch Przyszłych Wigilii?. Quiz w Poczekalni.. Test składa się z 12 pytań.. Narracja jest prowadzona w trzeciej osobie.. anuluj.. DRUGA TO ZREDAGOWANIE DŁUŻSZEGO WYPRACOWANIA ZGODNIE Z PODANĄ FORMĄ.. Dickensa Opowieść wigilijna UWAGA!. Marceloli 4 lata temu.. Quiz w Poczekalni.. DAJE NAJLEPSZĄAkcja "Opowieści wigilijnej" toczy się w dziewiętnastowiecznym Londynie i obejmuje okres Świąt Bożego Narodzenia.. Nie było łatwe.192 Opowieść wigilijna - Karol Dickens 3 Test jednokrotnego wyboru Zaznacz jedną prawidłową odpowiedź na każde pytanie..

Należy do cyklu tzw. opowieści bożonarodzeniowych.

PRACA KLASOWA SKŁADA SIĘ Z DWÓCH CZĘŚCI.. Pytanie 1 /10.. Udostępnij.. Wypróbuj konto premium przez 14 dni za darmo!Proszę o odpowiedzi do tych pytań.Bo za jakiś czas w szkole będę miał test ze znajomości lektury "Opowieść Wigilijna" a być może się pojawi któreś pytanie z tych wyżej.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. CZĘŚĆ I.. Zawiera tylko te bardziej wymagające i szczegółowe pytania.. Odblokuj dostęp do 8152 filmów i seriali premium od oficjalnych dystrybutorów!. Olimpiada w Soczi - podsumowanie Sprawdź, czy uważnie śledziłeś zmagania olimpijczyków.Geneza utworu i gatunek.. Zawiera nieodpowiednie treści?. PIERWSZA TO PYTANIA NA, KTÓRE POWINIENEŚ UDZIELIĆ ODPOWIEDZI.. Następne wideo.. Często zwraca się do czytelnika, bo narracja ma charakter gawędy przy kominku, narrator stosuje więc zwroty do czytelników: wam, słuchajcie, wiedzcie.. Wanisz 3 lata temu.. PROSZĘ O SZYBKĄ ODP!. Rozwiąż test!Opowieść Wigilijną, jednak Charles to po polsku Karol, więc myślę, że autor testu wiedział co piszę ;) Lecz to prawda - Charles to nie polskie imię, tak samo jak Dickens nie jest Polakiem.. POWODZENIA.. Można się lekko do tego przyczepić ;).. 6.kIm był gółówny bohater 7.. W opowieści występuje narrator wszechwiedzący - zna uczucia Ebenezera, zna także jego przeszłość..

Wypisz niezwykłe właściwości pochodni zgodnie z treścią Opowieści wigilijnej.

Przerwij test.. Rozwiąż test!Lista pytań z lektury Opowieść wigilijna.. Najbardziej znanym jego utworem jest Klub Pickwicka, książka".. Jaki świąteczny prezent Scrooge wysłał Cratchitom?. Kto jest autorem książki ''Opowieść wigilijna'' 2.w jakim mieście toczy się akcja książki 3.kto jest głównym bohaterem książki 4.W okresie jakich świąt toczy się akcja książki ?. Drugi duch zaprowadził Scrooge`a" a) Do domu siostrzenca i domy pomocnika Boba b) Na grób Scrooge c) Do domu Marlea i siostrzenca d) Pokazał mu własne dzieciństwo 2.Plik pytania z kartkówki Opowieść Wigilijna.doc na koncie użytkownika tomekwator1997 • folder Lektury Szkolne • Data dodania: 14 paź 2011Opowieść wigilijna 17 "Jest taki dzień, bardzo ciepły, Święta Bożego Narodzenia choć grudniowy"3 17. wybrane cytaty przekształć tak aby nadać formę rad.. GENEZA: Opowieść wigilijna to najbardziej znany utwór Karola Dickensa.. Sprawdź, ile pamiętasz z tej powieści!. Sprawdź, jak dobrze pamiętasz tę lekturę!. Co stanowiło najwyższą wartość w życiu Scrooge'a?. Po co przyszedł siostrzeniec Scrooga ?. Bardziej szczegółowowyszukaj w "opowieści wigilijnej" fragmenty, które mogłyby znaleźć się w poradniku jak żyć.. "Opowieść wigilijna" - test trudny..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt