Charakterystyka ani z zielonego wzgórza karta pracy

Pobierz

Był człowiekiem, który jeśli się już na coś zdecyduje, to dopnie swego, dlatego Maryla nie stawała na drodze jego postanowieniom.. Ania Shirley to główna bohaterka powieści Lucy Maud Montgomery "Ania z Zielonego Wzgórza".. Charakterystyka Ani Shirley.. Trafiała do różnych ludzi.. Zawsze starała się, aby Mateusz i Maryla byli z niej dumni.Karta pracy - Ania z Zielonego Wzgórza (kl. 6) 1.. Urodziła się w Bolinbroke w Nowej Szkocji.. Gdy Ania miała trzy miesiące, umarli.Charakterystyka Ani Shirley.. Autorem książki jest Lucy Maud Montgomery.. Jest sierotą, rodziców straciła we wczesnym dzieciństwie, potem tułała się po obcych domach, trochę mieszkała w sierocińcu, a od jedenastego roku życia znalazła dom na Zielonym Wzgórzu u Maryli i Mateusza Cuthbertów.na treści powieści "Ania z Zielonego Wzgórza".. 3.TEMAT: Poznajemy bliżej Anię z Zielonego Wzgórza - bohaterkę powieści Lucy Maud Montgomery.. Rzadko palił fajkę, wiedząc że Maryla tego nie pochwala.. Trzecie zadanie polega na uporządkowaniu wydarzeń z pierwszych lat życia Ani.. Drodzy Uczniowie!. ania w oczach maryli rozgadana cytat:no już nie ma co tak lamentować ja nie umiem innychNasze prace.. Pierwsze spotkanie z autorką "Ani z Zielonego Wzgórza".. Ubierała się niemodnie i skromnie.. Jej rodzice byli nauczycielami.. Wymagania: minimum 200 słów, na komputerze.. Urodziła się w Bolinbroke w Nowej Szkocji..

W karcie pracy nr 2 znajdują się dwa zadania.

W pierwszym zadaniu trzeba narysować w chmurkach pięć rzeczy, o których marzyła Ania.Zobacz 2 odpowiedzi na zadanie: Mam temat karty pracy"jaka jesteś aniu shirley (Ania z zielonego wzgórza) Charakterystyka bohaterki z różnych punktów widzenia.. Jak nazywają się bohaterowie zaprezentowani na poniższych fotografiach?. - poprawnie zapisuje nazwy własne - korzysta ze słownika .Ostatnio przeczytałam lekturę Lucy Maud Montgomery pt. " Ania z Zielonego Wzgórza ".. Od środy, natomiast, wracamy na Naszej Ani z Zielonego Wzgórza.. Jest to młoda sierota, która w wieku jedenastu lat zamieszkała .Charakterystyka Ani Shirley.. Ciekawostki o L.M.. Dostępne są następujące arkusze do wydruku: Sprawdzamy znajomość tekstu - Quiz // odp.. Napisz opowiadanie twórcze, w którym opowiesz swoją przygodę z Anią Shilrey, a jednocześnie wykażesz się dobrą znajomością lektury "Ania z Zielonego Wzgórza".. Urodziła się w Nowej Szkocji.. Ania z Zielonego Wzgórza - karta pracy przydatna do zebrania materiałów do charakterystyki Ani Shirley Śmierć Pułkownika, A. Mickiewicz Latarnik, H. Sienkiewicz - karta może się przydać do charakterystyki Skawińskiego F. Molnar, Chłopcy z Placu BroniCharakterystyka Ani Shirley, Lucy Maud Montgomery Ania z Zielonego Wzgórza - streszczenie i opracowanie lektury..

Praca domowa Uzupełnij kartę pracy (załącznik).

Wymień dwa sposoby charakteryzowania postaci.. Identyfikujemy bohaterów powieści - Czytanie ze zrozumieniem // odp.. Charakterystyka Ani z Zielonego Wzgórza napisana przez cała klasę na lekcji języka polskiego.. Napisz, jak wyglądała Ania Shirley przed zamieszkaniem na Zielonym Wzgórzu.. To jest jej wygląd w wieku 11 lat.Ania z Zielonego Wzgórza: Chłopcy z Placu Broni: czytanie ze zrozumieniem: ćwiczenia-czytanie ze zrozumieniem: dekoracje klasy i gazetki: elementarz piosenki - BAL: F Molnar Chłopcy z Placu Broni: FASOLKI: ilustracje do basni i lektur karty pracy: Inscenizacje: Język polski i szkoła podstawowa: Kartki Bożonarodzeniowe: Kartki .. Z biegiem czasu Ania zmieniła się i wyrosła na bystrą, ładną dziewczynę o smukłej figurze i urodzie, wyróżniającej ją z grona koleżanek.. Urodziła się w Bolingbroke, w Nowej Szkocji, jednak jej rodzice - Walter i .. "Ania z Zielonego Wzgórza" to lektura sugerowana dla klasy 5.. Uczniowie w domu mieli zaznaczyć w lekturach fragmenty dotyczące wyglądu (kl. IV i V) bohatera oraz charakteru (kl. V).. Czas trwania zajęć: 45 min.. Jej rodzice byli nauczycielami.. Rozalia Bernsteinowa, Warszawa 1997. .. Inteligentna i uzdolniona literacko zdobyła stypendium za najlepszą pracę z języka angielskiego..

Była córką Berty i Waltera Shirley.Ania Shirley - charakterystyka.

Ania w wieku trzech miesięcy została sierotą.Karty pracy 59 Klucz do wicze 66 Lucy Maud Montgomery Ania z Zielonego Wzgórza 73 Faworytka dziewczt 73 Scenariusze lekcji 73 Karty pracy 79 Klucz do wicze 82 Clive Staples Lewis Lew, czarownica i stara szafa 86 Ba jako tsknota 86 Scenariusze lekcji 87 Karty pracy 96 Klucz do wicze 103Charakterystyka.. Duża ilość osób twierdziła że ma ładny, zgrabny nos.. Jej rodzice, Walter i Betty, byli nauczycielami.. Poznajemy ją, gdy ma jedenaście lat i jako sierota przez przypadek trafia do rodzeństwa Cuthbertów.. trzeba to np. tak zrobić.. Główną bohaterką powieści Lucy Maud Montgomery pt. Ania z Zielonego Wzgórza jest jedenastoletnia Ania Shirley.. Nauczyciel poleca uczniom klasy V wypisać cechy charakteru Ani z Zielonego Wzgórza.. Urodziła się w Bolingbroke w Nowej Szkocji.. Po śmierci jej rodziców, zaopiekowała się nią pani Thomas, a następnie dziecko przebywało w domu dla sierot.Temat lekcji: Pokrewne dusze Ani Shirley.. Pomoże Ci w tym następujące ćwiczenie: .. Ania z Zielonego Wzgórza, tłum.. Montgomery - Odmiana rzeczowników przez przypadkiWyobraź sobie, że przenosisz się na Zielone Wzgórze.. Jej główną bohaterką jest dziewczynka - Ania Shirley.. Ania Shirley to główna bohaterka powieści Lucy Maud Montgomery pt. " Ania z Zielonego Wzgórza"..

Część końcowa: Podsumowanie wiadomości z lekcji oraz zadanie pracy domowej.

Czas akcji "Ani z Zielonego Wzgórza" Charakterystyka .Piszę do Ciebie, ponieważ chcę Ci przybliżyć książkę, którą przeczytałam.. Pod koniec powieści jest urodziwą szesnastolatką.. Ania w wieku trzech miesięcy została sierotą.. Gdy Ania miała trzy miesiące, umarli.a klasa VI opisywać i charakteryzować postać Ani.. 2020 .Gdy na Zielonym Wzgórzu pojawiali się goście znikał, wymawiając się pracą.. Cele lekcji: wprowadzenie wyrazów nazywających cechy osobowości człowieka i wyrażających ich ocenę; wprowadzenie pojęć "charakterystyka pośrednia i bezpośrednia" kształcenie umiejętności konstruowania charakterystyki postaciDrodzy Uczniowie, dziś zajmiemy się charakterystyką Ani.. Cele lekcji - uczeń: - wskazuje bohaterów powieści na podstawie fragmentów tekstu, - umiejętnie dobiera argumenty w dyskusji, - potrafi uzasadnić własną opinię, - nazywa cechy charakteru na podstawie fragmentu tekstu, - zna elementy charakterystyki.. Ania urodziła się w Nowej Szkocji.. Przestała być "Anią znikąd" i stała się "Anią z Zielonego Wzgórza".Każda z grup eksponuje i wyjaśnia sposób myślenia grupy i dojścia do jednego zgodnego stanowiska.. Ania z Zielonego Wzgórza, charakterystyka postaci, lektura, opis.Ania Shirley to główna bohaterka powieści Lucy Maud Montgomery pt. "Ania z Zielonego Wzgórza".. Ania urodziła się w Nowej Szkocji.. Nauczyciel rozdaje uczniom klasy IV NaCoBeZU do opisu postaci.Po określonym czasie każda grupa prezentuje swoje efekty pracy.. Traktowano ją jak przedmiot, który można zawsze oddać.Ania Shirley to główna bohaterka powieści Lucy Maud Montgomery pt. " Ania z Zielonego Wzgórza".. Załącznik 1 KARTA PRACY DOMOWEJ 1.. Opowiada o dziewczynce, sierocie, którą adoptuje rodzeństwo- Maryla i Mateusz.. Nazwa tej książki to "Ania z Zielonego Wzgórza.. Mieszkają na Zielonym Wzgórzu, gdzie Ania poznaje przyjaciół i przeżywa niesamowite przygody.ANIA Z ZIELONEGO WZGÓRZA • SPRAWDZIANY • pliki użytkownika dorotkar przechowywane w serwisie Chomikuj.pl • ANIA Z ZIELONEGO WZGÓRZA czytanie ze zrozumieniem.doc, TEST ANIA.docPrzypomnij sobie, jakie były losy Ani, zanim trafiła na Zielone Wzgórze.. Wymień najważniejsze elementy charakterystyki postaci.. Scharakteryzuj jednego bohatera, którego widzisz na powyższych fotografiach.Ania Shirley mieszka w Kanadzie na Wyspie Księcia Edwarda w małej wiosce Avonlea.. Część końcowa lekcji - podsumowanie FAZA IV (w modelu lekcji TRP) Uczniowie odszukują i odczytują fragmenty powieści opisujące zmiany, jakie zaszły w Ani od czasu, kiedy zamieszkała na Zielonym Wzgórzu.Ania z Zielonego Wzgórza- tak właściwie Ania Shirley była drobnej budowy dziewczynką, miała bladą cerę bogatą w dużą ilość piegów, miała zielone oczy z prześwitem koloru szarego i wyróżniające się rude włosy..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt