Sprawdzian z historii europa i świat po 1815 roku

Pobierz

2.Notatki z lekcji to narzędzie edukacyjne składające się wszechstronnego generatora testów, bloga, prezentacji, wykładów, ćwiczeń i gier, panelu statystyk wejść, dziennika on-line ze statystykami wyników.. To pytanie ma już najlepszą odpowiedź, jeśli znasz lepszą możesz ją dodaćHistoria Europy - obejmuje historię cywilizacji ludzkiej na kontynencie europejskim od pojawienia się pierwszych ludzi aż do czasów współczesnych.. Oczywiście, tak przygotowany sprawdzian jest tylko pewną propozycją.. Obejmuje następujące zagadnienia: kultura śródziemnomorska, rozwój cywilizacji zachodniej.. I wojna światowa.. Polska w XX wieku.I.. ROZDZIAŁ III.. Świetnie, gdyby był gdzieś w internecie.. Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Testy historia 3 swiat w latach europa s to częsty temat wpisów na blogach w portalu pinger.pl.. Lata 1815,1939 , Zrozumieć przeszłość ZR , Historia , Szkoły ponadgimnazjalne , Zasoby , dlanauczyciela.pl"Polska Piastów" - sprawdzian dla klasy I gimnazjum Helena Cabanek "Rzeczpospolita w XVII wieku" - test z historii, gr.. d. wojna pozostawiła po sobie setki tysięcy inwalidów, sierot i bezdomnych.. by wiatr.. Lata 1815 - 1939.. Treść podzielono na działy: Europa po Kongresie Wiedeńskim; Ziemie polskie w I połowie XIX w.; Świat w II połowie XIX w.; Ziemie polskie w II połowie XIX w.; I wojna światowa i odzyskanie Niepodległości przez Polskę; II Rzeczpospolita.III gimnazjum test "lata " Jutro mam test z historii j.w. i byłabym wdzięczna gdyby ktoś mógłby mi go streścić..

... Europa i świat po 1989 roku.

Rozdział 6.3.. Temat 1.. Europa po kongresie wiedeńskim:Historia - Notatki - Europa i świat po 1815 roku - TUTAJ TEŻ IDEOLOGIE!. Rozdział 4.. Ja zrealizowałem go na lekcjach historii i całkiem dobrze wypadli uczniowie podczas tego pisania.W klasie 3 zostanie omówiona historia od 1815 do 1939 roku.. Historia rodzaju ludzkiego znaczona jest stopniowym rozwojem wynalazczości i odkrywczości, jak też wydarzeniami mającymi gwałtowną naturę - rewolucjami - definiującymi epoki w rozwoju materialnym i duchowym ludzkości.Polska i świat w latach II wojny światowej - test wielostopniowy dla klasy IV Mariola Steuer-Cebula; Przykładowy sprawdzian z historii dla klasy II gimnazjum z działu: "Polska " Bartosz Głos; Przykładowy sprawdzian z historii dla klasy II gimnazjum z działu: "Polska " Bartosz GłosEuropa po kongresie wiedeńskim.. a. po zakończeniu I wojny światowej w Paryżu odbyła się konferencja pokojowa, która trwała od stycznia 1919 do stycznia 1920 r. b. na konferencji czołową rolę odgrywała tzw.W podręczniku Historia dla klasy 3 zostanie przedstawiony wiek XIX i XX do 1939 roku.. Zjednoczenie Niemiec w 1871 roku naruszyło równowagę sił a) w Europie b) na świecie II.. 2013-03-07 23:50:51; Ma ktos odpowiedzi do sprawdzianu z historii Śladami Przeszłości 2 dział 1 polska i świat w XII - XIV wieku?.

Świat po I wojnie światowej I.

Świat w latach 1860 - 1914.. Ziemie polskie w latach 1864 - 1914.. !Podróże w czasie Rodział III / Świat w latach 1815 - 1914.. Zaś w latach Europę zdominował jeden człowiek - Napoleon Bonaparte.. Znacie może jakieś strony z testami z GWO?. Ład wersalski 1.. Więcej.. W dniu swego powstania, Królestwo zamieszkiwało blisko 2,7 miliony ludności.. Sojusz ten nazwano a) trójporozumieniem b .Historia świata zwyczajowo utożsamiana jest z historią gatunku ludzkiego, liczoną od momentu pojawienia się na świecie pierwszych Homo sapiens do czasów dzisiejszych.. Po jego wielkim upadku należało uporządkować wywrócony do góry nogami świat.. Rozdział 5.. Są rzeczy, które też możesz otagować Testy historia 3 swiat w latach europa s?. Agnieszka Panicz "Starożytna Grecja" - test z historii starożytnej dla liceum ogólnokształcącego Jacek BieniekEuropa w 1815 r. - zmiany po Kongresie wiedeńskim Przejdź do treści .. setki artykułów dotyczących przede wszystkim najnowszej historii Polski, a także materiały wideo, filmy dokumentalne, archiwalne fotografie, dokumenty oraz infografiki i mapy..

Świat po II wojnie światowej.

Zostaną wyodrębnione następujące działy: Europa i świat w epoce restauracji i rewolucji ( od 1815 r. do połowy XIX w. Blogi prowadzone na notatkizlekcji.pl tworzone są przez nauczycieli oraz lektorów i zawierają treści zgodne z programami nauczania na różnych poziomach i szczeblach edukacji.Świat zmieniła szalejąca w latach Wielka Rewolucja Francuska.. Niemcy dążyły do pozycji hegemona i rozpoczęły a) proces rozbrojenia b) wyścig zbrojeń.. EUROPA I ŚWIAT PO 1815 ROKU .. Lata 1815 - 1939.. Zawarły sojusz z a) Austro-Węgrami b) Francją, a następnie z a) Wielką Brytanią a) Włochami.. Pobieraj materiały i pomoce dydaktyczne z Klubu Nauczyciela Uczę.pl!Start studying Historia 7 Nowa Era rozdział 3 Europa i świat po Wiośnie Ludów postacie.. Święte Przymierze - porozumienie zawarte w 1815 roku między państwami chrześcijańskiej Europy mające na celu ochronę postanowień kongresu wiedeńskiego; powstało z inicjatywy cara Aleksandra I; najpierw podpisane zostało przez Austrię, Rosję i Prusy.Ostatecznie do Świętego Przymierza dołączyły wszystkie kraje europejskie poza Wielką .Historia III Świat w Latach Test.rar • Grupa A i B Paczka nie zawiera klucza odpowiedzi!. wiatr.. Podręcznik Wydawnictwa Nowa Era, autorstwa Piotra Galika składa sie z siedmiu rozdziałów: Rozdział 1..

Europa i świat po 1815 r. Rozdział 2.

Starożytność obejmująca okres do 476 r. to głównie cywilizacje basenu Morza Śródziemnego .I.. Europa i świat po 1815 roku , Część 3.. Inne.. c. koszty prowadzenia działań bojowych pochłonęły ogromne sumy pieniędzy.. 2011-10-09 19:46:27; Odpowiedzi do sprawdzianu .Część 3. a. podczas wojny życie straciło ponad 50 mln ludzi.. Historia; XIX wiek; Europa i swiat po 1815 r; REKLAMA.Test Europa i swiat po 1815 roku" - grupa A, plik:Sprawdzian zawiera materiał służący do weryfikacji stopnia opanowania materiału przez ucznia.. I. Agnieszka Panicz "Rzeczpospolita w XVII wieku" - test z historii, gr.. - okres bez wojen w Europie, stąd określenie la belle epoque.. Rzucił na kolana despotycznych monarchów, oszołomił świat dokonując cudów na polach bitewnych, zmienił porządek prawny.. Sprawdzian został przygotowany w dwóch wersjach, A i B. Każda z wersji zawiera po 9 zadań do rozwiązania, a łącznie do zdobycia jest 44 punkty.. Załóż własny blog!Jak wspomniałam, na mocy postanowień wiedeńskich z roku 1815, z dużej części ziem byłego już Księstwa Warszawskiego, utworzono związane z caratem, Królestwo Polskie.. Nowoutworzony twór państwowy liczył sobie około 127 tysięcy km2.. EUROPA I ŚWIAT PO WIOŚNIE LUDÓW DRAFT.. Skutki II wojny światowej.. ); Ziemie polskie w latach ; Europa i świat w epoce rozwoju cywilizacji przemysłowej (od połowy XIX w. do 1914 r.);O sprawdzianie .. Zaistniała potrzeba .6.. Q. Rzesza Niemiecka została cesarstwem w roku: answer .Połowa XIX wieku - ŚWIAT ogólnie 2014-11-25 00:46:01; Ma ktoś ( lub wie skąd pobrać ) sprawdzian - śladami przeszłości Świat w II połowie XIX wieku?. Polacy w okresie powstań narodowych Rozdział 3..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt