Trzy zdania o szewczyku

Pobierz

Pojęcia związane z cechami baśni dopasuj do zdań: szczęśliwe zakończenie, bliżej nieokreślone miejsce wydarzeń, fantastyczne wydarzenie, zastosowanie ożywienia w prezentacji zwierzęcych bohaterów utworu, pouczenie, zło zostaje Przeczytaj z podręcznika str. 235- 237 " Baśń o królu Dardanelu".. Przygody szewczyka.. Zajmował się szyciem butów, ale zajęcie to nie przynosiło mu zbytnich dochodów.. Dratewka miał do rana oddzielić mak od piasku.. Dzieczynka nie poszła na spotkanie z przyjaciółkami.. Postawiła przed nim wielki kosz pełen piasku wymieszanego z makiem i zamknęła go w komnacie.. Utwór fantastyczny niewielkich rozmiarów, 2. nieprawdopodobne postacie 3. magiczne przedmioty 4. fantastyczne zdarzenia 5. główni bohaterowie zestawieniu w pary o przeciwstawnych charakterach 6.. ZADANIA NA 04.05.2020r.. Dlaczego szewczyk musiał wyruszyć w świat?. Więc - spójnik.. Minione bezpowrotnie, bez reszty utracone.. Temat: Przecinek w zdaniu.. Użyj odpowiednich spójników.. W tym celu uzupełnij 3 zdania - w puste miejsca wpisz nazwy cech zaproponowanych w ramce poniżej.. Szewczyk pomyślał, że wykonanie zadania zajęłoby mu rok, i zasmuciła się.Wtedy na pomoc przybyły mrówki.Z cyfr 1,2,3,4,5,6,7,8,9 wybierz takie zeby ulozone z nich dwie liczby dwucyfrowe daly sume 90.. Wykonaj ćwiczenia 1 - 6 w zeszycie ćwiczeń, str. 48 - 50..

4.Trzy zdania o Szewczyk dratewce.

Zdania składowe zazwyczaj połączone są ze sobą za pomocą spójnika.. Witam, na pewno odpoczęliście, więc możemy wrócić do naszy ch zajęć.. w ten sposób można ugruntować to, co już wiemy.. Podczas wędrówki zawsze znalazł się ktoś kto potrzebował buty załatać i był .3.. Choć był biedny, chodził po wsiach i łatał ludziom buty.. Opublikowano 14th June 2020, autor: Marek Pawlicki.. Pozdrawiam.. - wzbogacenie słownika dzieci o nowe wyrazy: stolica, król, szewczyk, zamek, rycerz itp. 1.Powitanie dzieci przez n-lkę i zaproszenie ich na teatrzyk "Legenda o Smoku Wawelskim, królu Kraku i szewczyku Skubie".. Podkreśl w wypowiedzeniach orzeczenia, a spójniki wyróżnij kolorem.. Czekają Was głównie ćwiczenia, bo tylko.. W ogrodzie zakwitły piwonie, więc zrobię z nich bukiet.. Rok 1647 był to dziwny rok, w którym rozmaite znaki na niebie i ziemi zwiastowały jakoweś klęski i nadzwyczajne wydarzenia.Z podanych para zdań pojedynczych utwórz zdania złożone i zapisz je w zeszycie.. Odpowiedź Guest.. Dratewka był skromnym szewczykiem naprawiającym buty ludziom z miasta.. Czarownica wyznaczyła szewczykowi pierwsze zadanie do wykonania.. A teraz zapraszam was do teatru kukiełkowego: Warto pomagać innym, ponieważ kiedyś my też możemy potrzebować pomocy.. Przyroda często przybierające cechy ludzkie 7. czas i miejsce akcji nie są dokładnie określone 8. szczęśliwe zakończenie dobro zwycięża zło zostaje ukaraneNa podstawie opowiesci o Szewczyku Gratewce dokoncz zdanie.Warto pomagac innym,poniewaz..

Do każdego zdania wybierz jedną propozycję.

Miał on wiele zadań.. Pewnego dnia, idąc przez las, natknął .Znana baśń o szewczyku, który musi wykonać trzy trudne zadania, aby uwolnić pannę zamkniętą na wieży przez złą czarownicę.. Odpowiedź na zadanie z Elementarz odkrywców.. oraz przyimku i poznamy spójnik.. Question from @Mola40 - Szkoła podstawowa - MatematykaScenariusz zajęcia o Smoku Wawelskim.. Musiał dbać o swój kraj i poddanych.. Ola za późno wstała.. Miejsce: Przedszkole 126 im.. Question from @Marzena59 - Szkoła podstawowa - PolskiDzisiaj przeczytacie fragmenty utworu "O szewczyku" autorstwa Oskara Kolberga.. W razie trudności ze zrozumieniem słów, skorzystaj ze słownika języka polskiego.Temat: O niesłychanych decyzjach pewnego króla.. Tylko nazwę zmieniła.. Lata utracone, bo naiwność została.. Szczęśliwe lata.. Przeczytaj tekst ze strony 232.. Odpowiedź Guest.. Wyrazy do zdania 3.Odpowiedz w trzech zdaniach na pytanie zawarte w temacie lekcji.. Spóźniła się na pierwszą lekcję.. .Przeczytaj utwór O. Kolberga "O szewczyku" z podręcznika s. 232 .. zadanie na poniedziałek / przesłać w piątek.. Posiadał zaś tylko torbę i skromne ubranie.. Etykiety: OKbaśń.Uzupełniamy zdania: Czarownica wyznaczyła szewczykowi pierwsze zadanie do wykonania.. Żył bardzo skromnie, nie posiadał niczego poza potarganą torbą i starym ubraniem..

1.Uzupełnij zdania dotyczące głównego bohatera tekstu.

b) Tekst "O szewczyku" nie ma wszystkich cech baśni, dlatego nie jest nią.. Przeczytajcie podane zdania i połączcie je ze stwierdzeniami w ramce (zadanie wykonajcie w zeszytach): • Szewczyk idzie daleko w świat.Szewczyk Dratewka - streszczenie, plan wydarzeń.. Beztroskie chwile szczenięcej naiwności.. Pomagają mu w tym zaprzyjaźnione z nim zwierzęta.Zastanówcie się przez chwilę i przepiszcie do zeszytu prawdziwe zdanie: a) Tekst "O szewczyku" ma wszystkie cechy baśni, dlatego to baśń.. Odpowiedz ustnie na poniższe pytania: 2.. Ubrany w liche odzienie, zniszczone skórzane buty mając za jedyne pożywienie suchą kromkę chleba przemierzał świat w poszukiwaniu zarobku.. Question from @Mola40 - Szkoła podstawowa - PolskiLegenda o Szewczyku, Dratewce i Smoku.. Odpowiedz ustnie na polecenia nr 1, 2, 3 str. 237/ podręcznik.. Dzisiaj utrwalimy wiedzę o nieodmiennych częściach mowy: przysłówku.. Nazywam się Adam Niezgódka i mam 12 lat.. Scharakteryzuj głównego bohatera baśni uzupełniając zdania - w puste miejsca wpisz nazwy cech zaproponowanych w ramce: (wszystko przepisz do zeszytu)betalud » klasa4.. Postawiła przed nim wielki kosz pełen maku wymieszanego z piaskiem i zamknęła go w komnacie.Dratewka miał do rana oddzielić od siebie ziarenka..

Bardzo bolała ją głowa.2.Przeczytaj uważnie utwór "O szewczyku".

Piękne były to czasy, kiedy z wypiekami na twarzy słuchało się opowieści o kapturkach, Jasiach, Małgosiach i innym obuwiu - czy .tabelkę możecie wydrukować, wyciąć zdania, wkleić do tabelki i wszystko wkleić do zeszytu; karta_pracy_-_O_Szewczyku.docx.. Powtórzcie wiadomości o podmiocie, orzeczeniu, zdaniu i równoważniku zdania ,bo następne zajęcia poświęcimy na napisanie krótkiego sprawdzianu z tej partii materiału.. Następnie ułóż jego plan wydarzeń (w postaci równoważników zdań).. W puste miejsca wpisz nazwy cech spośród podanych.. Pewnego dnia Szewczyk Dratewka doszedł do krainy w której znajdował się duży zamek w którym był dom czarownicy.. Wyrazy do zdania 1. a) wrażliwy i pomocny b) pomocny i egoistyczny c) naiwny i głupi Wyrazy do zdania 2. a) tchórzostwem b) odwagą c) rozsądkiem.. Question from @Kaju06 - Gimnazjum - PolskiZobacz 3 odpowiedzi na zadanie: Na podstawie baśni Szewczyk Dratewka napisz kilkuzdaniową wypowiedź na temat jak rozumiesz powiedzenie,,Jak ty komu tak on tobie"Uzupełniamy zdania: Co się wydarzyło później?. odpowiedział (a) 05.01.2010 o 16:59: Szewczyk Dratewka był biedny jak przysłowiowa mysz kościelna.. Na początek chciałabym, żebyście się zapoznali z postacią Oskara .. Charakterystyczny początek baśni zawiera zdanie: answer choices.. Podobnie jest w bajce o Szewczyku Dratewce- przez swe dobre serce Szewczyk pomógł mrówkom, pszczołom, a gdy sam znalazł się w potrzebie, okazało się, że może na nie liczyć, odwdzięczyły mu się, wcale o nim nie zapomniały.IV - Oskar Kolberg, ,,O szewczyku" cz.I.. 3 klasa część 1Napisz opowiadanie o tym jak Szewczyk dratewka wykonał kolejne zadanie czarownicy.. Rusa Poznań.. Szewczyk zdobył informacje naZdanie złożone składa się z dwóch lub więcej zdań pojedynczych, które nazywamy zdaniami składowymi.. Żył sobie pewien szewczyk, którego nazywano Dratewką..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt