Demokracja ateńska sprawdzian klasa

Pobierz

Radę tworzyło 500 Ateńczyków wylosowanych na jeden rok.. Udostępnij.. History.Demokracja ateńska Ateny były jedną z silniejszych i ważniejszych polis w starożytnej Grecji.. Podczas odgadywania możesz użyć koła, ale pamiętaj, że pomniejszy to Twój wynik końcowy.Na czym polegała demokracja ateńska?. Czy w jej funkcjonowaniu potrafisz rozpoznać mechanizmy podobne do tych, które działały w demokratycznym ustroju Aten?. cudzoziemców

kobiet

alternatives

mężczyzn

.. Demokracja to rządy, w których o ważnych sprawach.. Religia Greków 7.. Półwysep na którym leżą Ateny, Korynt i Teby.. Bogowie i atrybuty Połącz w pary.. kobiet.. Dodatkowo, Eduelo.pl używa w celach reklamowych plików cookies, które mogą być umieszczane również przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne.wg Agnieszkowapocz.. Wyjaśnij, dlaczego czasy Peryklesa określa się "złotym wiekiem" Aten.Klasa 5 Angielski steps plus klasa 5 unit 7 11 irregular verbs page.. Składał się z 6000 ludzi.. Opis testu.. Cywilizacja Rzymian 1.. Sprawdzian wiadomości z lekcji historii dla klasy 5.. Terms in this set (6) Opisz zjawisko niewoli za długi- największy problem Aten.. 6 Wyjaśnij, na czym polegała demokracja ateńska.. był to ustrój, w którym na zgromadzeniach wszyscy dorośli mężczyźni wybierali urzędników, którzy z kolei podejmowali decyzje.. Najwyższą formą władzy było..

Demokracja ateńska 4.

Zazwyczaj uważa się że trwała od początków VI do połowy IV wieku p.n.e. GRECJA.. wg Agnieszkowapocz.. Narodziny Rzymu 2.. Starożytna Mezopotamia.. mężczyzn.. Rzym republiką 3 Imperium Rzymskie i upadek republiki 4 Cesarstwo rzymskie 5.demokracja - rządy ludów, ustrój polityczny panujący w starożytnej Grecji,wprowadzono go w VI wieku p. n. e. ,polegał na tym, że każdy dorosły obywatel ateński mógł decydować o swoim kraju.. Izrael i Fenicja.. wg Hyperenglishpl.Eduelo.pl używa plików cookies w celach statystycznych i analitycznych.. Będą one zapisywane na Twoim urządzeniu.. Demokracja ateńska Uczeń zna: • postać: Peryklesa .. • pojęcia: polis, demokracja • na czym polegała demokracja ateńska Uczeń potrafi: • zlokalizować na mapie Grecję i Ateny Uczeń rozumie: • pojęcia: zgromadzenie ludowe, rada pięciuset, sąd ludowy, ostracyzm .Demokracja ateńska polegała na tym, że udział we władzach mieli wszyscy wolni obywatele polis (miasta-państwa).. "władza ludu" Grupy społeczne: 1) Ateńczycy (urodzeni w Atenach) - pełne prawa obywatelskie (wyłącznie dla mężczyzn!. ), 2) metojkowie (cudzoziemcy) - wolni, ale bez praw politycznych, 3) niewolnicy - pozbawieni wszelkich praw..

Polis ateńska była położona w Attyce.

Klasa 4 Klasa 5 Klasa 6 Angielski Stopniowanie przymiotników.. Jako uczniowie szkoły (klasy) tworzycie wspólnotę.. Klasa 5 Polski mitologia grecka.. Tagi #klasa5 #klasa5historia #klasa5historiadzial2 Inne tryby testu.. niewolników.. 3 lata temu.. Sprawdzian wiadomości.. Grecja to kraj górzysty, oblany przez morza.. wg Edytagustaw.. Imperium Aleksandra Wielkiego.. II: STAROŻYTNA.. Jest tam wiele zatok wcinających się w ląd, które umożliwiały Grekom zakładanie portów.. Sprawdź, czy jesteś gotowy na sprawdzian.Rozpocznij test.. 5.Cywilizacja Indii i Chin.DZIAŁ.. Przygotuj się do klasówki i sprawdzianu.Grupa A 5 Uzupełnij tabelę.Do każdego bóstwa czczonego przez starożytnych Greków dopisz według po- danego wzoru dziedzinę życia, której patronowało.. Ateny są przykładem pierwszej i najważniejszej w czasach starożytnych demokracji.Test Początki demokracji szlacheckiej, podrozdział podręcznika Śladami przeszłości dla Klasa II.. Wersja A i B - plik pdfTesty z historii ze szkoły podstawowej dla klasy 5.. Czas na odpowiedź: 10 sekund.. Powiązane z testem.. 1 Obserwuj autora.. Starożytne ateny, sparta, rzym.Test Demokracja ateńska, podrozdział podręcznika Historia WSZPWN dla Klasa I. Przygotuj się do klasówki i sprawdzianu.Demokracja ateńska.. W historii zapisała się swoim ustrojem politycznym - demokracją ateńską..

decyduje jedna osoba.Ateńska demokracja.

Zanim zaczęła się historia.. Niewola za długi to problem Aten, na skutek którego arystokracja zaczęła ubożeć, biedniejsi obywatele zaczęli się wzbogacać.Sprawdzian 7.. W demokratycznych Atenach Zagadnienia 1.Demokracja.. Dodaj do ulubionych.. Rozwiąż test.. Wojny Hellenów 6.. Polski mitologia grecka.. decydują wszyscy obywatele.. Osiągnięcia starożytnych Greków 9. monety greckie - bite przez miasta - państwa greckie,ułatwiały kupcom prowadzenie handlu.Ojczyzną demokracji było miasto-państwo: Starożytne Ateny i Sparta klasa V DRAFT.. Test: Ateńska demokracja Opis testu: Historia dla liceum i technikum, kl I Liczba pytań: 15 Poziom: Średni Rozwiązany: 876 razy Średnia ocena:Sprawdzian wiadomości z lekcji historii dla klasy 5.. W tym okresie wszyscy obywatele (mężczyźni) mieli prawo uczestniczenia w życiu politycznym tej greckiej polis.Demokracja ateńska była formą demokratycznego rządu w państwie-mieście Ateny leżącym w Greckiej Attyce.. 2.Zgromadzenie ludowe, urzędnicy ateńscy.. W posiedzeniach uczestniczyła wybrana, nieparzysta grupa (np. 201, 501).Demokracja ateńska ograniczała prawa .. 7 Ułóż podane wydarzenia w porządku chronologicznym, wstawiając w kratki cyfry od 1 do 4.. Wersja B - plik pdf | plik doc Klucz 7.. Bogowie i mitologia grecka Koło fortuny.Demokratyczne Ateny - Lekcje historii pod ostrym kątem - Klasa 5 - YouTube..

Starożytne Ateny i Sparta klasa V DRAFT.

Zagadnienia są tak ułożone, ze nawet uczniowie mający problemy w nauce nie powinni miec kłopotu z ich rozwiązaniem.. Łatwiej było im przemieszczać się drogą morską niż lądową po górach.demokracja - gr.. Ustrój polityczny Sparty 5.. Starożytny Egipt.. W V wieku populacja Aten liczyła około 300 tys. ludzi.. Sąd ludowy.. Filozofia - nowe spojrzenie na świat 8.. Instytucje:KLASA V SZKOŁY PO STAWOWJ .. Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Przeglądaj pytania z testu.. 3.Społeczeństwo Aten.Test opracowałam podczas kursu z pomiaru dydaktycznego.. WPŁYW WARUNKÓW NATURALNYCH NA ŻYCIE STAROŻYTNYCH GREKÓW.. Skomentuj.Attyka..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt