Główni bohaterowie lektury felix net i nika

Pobierz

Felix pasjonuje się naukami ścisłymi, uwielbia wynalazki.. Występuje tylko w czwartej części pt. "Felix, Net i Nika oraz Pułapka Nieśmiertelności".. A lapbook jest świetnym pomysłem na podsumowanie wiadomości o książce.. Razem z ojcem stworzył program AI, który nazywa się Manfred.. Razem z Netem i Niką tworzą superpaczkę i przeżywają niesamowite .Net Bielecki - jeden z trójki głównych bohaterów serii "Felix, Net i Nika".. prof. Stefana Kuszmińskiego.. Ale tata Niki żyje!. Mieszka na ostatnim piętrze dwudziestopiętrowego apartamentowca w Warszawie.. opowiadanie, powieści, .Net Bielecki - uczeń I klasy gimnazjum w Warszawie, przyjaciel Felixa i Niki.. Adaptacja Powieść Rafała Kosika doczekała się adaptacji filmowej (2012).. Bohaterowie Główni: Felix Polon, Net Bielecki, Nika Mickiewicz Przedsta- wienie postaciPodstawowe informacje o bohaterze Felix Polon - bohater cyklu Rafała Kosika Felix, Net i Nika - ma 13 lat.. Głównych bohaterów powieści - Felixa, Neta i Nikę - poznajemy w ich pierwszym dniu w nowej szkole - gimnazjum imienia profesora Stefana Kuszmińskiego.. Pojawiła się w siódmej części.Zapomniałeś, kim jest Bohaterowie epizodyczni, postać w lekturze Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi, Kosik Rafał?. Jaką tajemnicę ukrywała Nika?. Śmieszne teksty są jego znakiem rozpoznawczym.. Zawiera nieodpowiednie treści?.

Jak nazywali się główni bohaterowie książki?

Net korzysta z pomocy Manfreda przy wielu okazjach.W tym sezonie omawiamy pierwszą lektura dla szkół podstawowych: "Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi".. Chłopiec doskonale zna się na nowoczesnych technologiach.. Mieszka przy ulicy Serdecznej w Warszawie, uczęszcza do Gimnazjum im.. Lubi żarty i ironie.. Zawsze chodzi w rozczochranych włosach, ale i tak ma duże powodzenie u .Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi to pierwsza część cyklu o przygodach przyjaciół.. Rozpoznasz postacie z Miraculous w filtrach?. Jeden z jego komputerów, Manfred, widzi, słyszy i rozmawia z ludźmi.. Plan ramowy 1.. Felix, Net i Nika podejrzewali, że konsola służyła mu do sterowania robotami szpiegowskimi podobnymi do karaluchów.. Jego tata jest inżynierem - wynalazcą, konstruktorem, zaś mama - dyrektorem marketingu w bardzo dużym banku.Nika Mickiewicz to jedna z głównych bohaterów serii książek "Felix, Net i Nika".. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Co Net nosiła zawsze w plecaku?Pracujemy samodzielnie z lekturą .. Wiedza.. Uczęszcza do Gimnazjum nr 13 im.. Oglądają też podróż robota na Marsa, któremu pomaga Nika, wykorzystując swoją niezwykłą zdolność.. Kto jest autorem książki pt. " Felix, Net i Nika oraz Gang niewidzialnych ludzi"?. TEST Z LEKTURY: Hobbit, czyli tam i z powrotem..

... mam test z lektury za 15 minut i sobiee powtarzaanm .

Ma urodziny w drugiej połowie września.. Temat : Możliwości młodego umysłu - przedstawiamy bohaterów książki "Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi" Wyszukaj konkretne fragmenty ukazujące troje głównych bohaterów: Felixa , Neta i Nikę ( stosuj zakładki)Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi - test wiedzy.. Rozwiąż test!Felix, Net i Nika - krzyżówka - Felix, Net i Nika - Felix Net i Nika - Felix,Net i Nika - Felix, Net i Nika - bohaterowie - Felix,Net i NikaJedną z nich jest "Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi" Rafała Kosika.. Odpowiedz.. Quiz w Poczekalni.. Udostępniamy tutaj dokładny opis oraz charakterystykę bohatera: jej powiązania i motywacje.Młodzi bohaterowie dostają odznaczenia od ministra spraw specjalnych.. Wspólnie ze swoimi rodzinami świętują Wielkanoc.. Czy zdołasz odpowiedzieć na każde pytanie dotyczące przygód trójki gimnazjalistów?. Ma czternaście lat.. prof. Stefana Kuszmińskiego w Warszawie.. Nowoczesny świat tradycyjnych wartości w powieści Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi 13 Temat 4.Co wiesz o książce: "Felix, Net i Nika"?. Udostępnij.. Aurelia - Koleżanka z klasy Felixa, Neta .1) Nika to a) rudowłosa dziewczynka w sandałach b) rudowłosa dziewczynka w martensach c) jasnowłosa dziewczynka w martensach d) siostra Felixa 2) Bohaterowie lektury uczyli się w: a) Gimnazjum prof. Stefana Kuszmińskiego b) Gimnazjum prof. Stefana Kamińskiego c) Liceum prof. Stefana Kuszmińskiego d) Liceum prof. Stefana Kamińskiego 3) Caban był: a) wielkim, czarnym, kudłatym psem .szkoła podstawowa język polski klasa 6 autorka: Izabella Bartol blog autorki - kliknij Temat: Niezwykły świat bohaterów powieści R. Kosika pt. "Felix, Net, Nika i Gang Niewidzialnych Ludzi" Drogi Uczniu!.

Felix, Net i Nika oraz gang niewidzialnych ludzi - bohaterowie .

Nika to humanistka, bardzo dużo czyta.Bohaterowie główni (i zarazem tytułowi): - Felix Polon - Net Bielecki - Nika Mickiewicz Bohaterowie drugoplanowi: - Manfred (sztuczna inteligencja) - tata i mama Felixa, babcia Lusia - tata i mama Neta - Morten - uczniowie (np. Aurelia, Celina, Marcel i Ruben, Lucjan i inni) - nauczyciele (np. pan Butler, dyrektor Stokrotka .Ponury Żniwiarz - czarny charakter, manipuluje trójką bohaterów po to, by wzięli udział w jego niebezpiecznej grze.. Net jest wysoki, chudy, ma gęste ciemnoblond włosy.. Jego pasją jest informatyka.. Wychowawca/wychowawczyni głównych bohaterów uczy ich: matematyki, biologii.. Przed Tobą cykl lekcji na temat powieści Rafała Kosika.. W domu mieli przygotować podsumowanie lektury w dowolny sposób.Test z lektury ,,Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi" .. 2020-11-15 20:23:32.Net nazywa go "warzywem wycieczkowym" i "W zimnej wodzie Kąpany".. Felix, Net i Nika… są przykładem: noweli.. Występuje w trzeciej części.. Felix, Net i Nika są inteligentni i chętnie korzystają z różnych źródeł wiedzy.. W jakich miejscowościach toczy się akcja powieści?. Ojciec Neta jest informatykiem.. Zobacz nas na ka.Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi w formie ebooka to książka autorstwa Rafała Kosika wydana w 2004 r. Jest to pierwsza powieść serii Felix, Net i Nika, która jako saga science-fiction została doceniona przez nastoletnich czytelników w Polsce, a opis przygód trójki przyjaciół stał się nawet częścią spisu lektur do szkoły podstawowej.23.03.2020 r. - 25.03.2020 r. Rafał Kosik "Felix, Net i Nika oraz gang niewidzialnych ludzi" Tak jak obiecałam, z lektury będziemy robić lapbooki..

...Test ze znajomości lektury "Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi" Dalej #7.

W jakich okolicznościach poznali się Felix i Net?. Spotkanie w nowej szkole i .Nika Mickiewicz to jedna z głównych bohaterów serii "Felix, Net i Nika".. Zegarmistrz Snów - osoba zajmująca się snami.. Test składa się z 12 pytań.. 5 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0. historii polskiego, Dalej #8.. Skomentuj.. Mieszka w półtorapokojowym mieszkaniu na trzecim piętrze starej kamienicy na Pradze.. Test z części 1-2, czyli "Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi" i "Felix, Net i Nika oraz Teoretycznie Możliwa Katastrofa".Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi - test z lektury.. Wydana została również w języku litewskim, węgierskim i czeskim.. Najprawdopodobniej ukradł obraz z pensjonatu "Trzy Kuzynki".. Właśnie z takim zadaniem zmierzył się mój syn na języku polskim.. Masz miejską czy wiejską osobowość?1 Między nami Scenariusze do lektury Rafał Kosik Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi Opracowała Katarzyna Bandulet Spis treści Temat 1.. Jego pasją jest konstruowanie robotów; od dziecka marzy o stworzeniu robota uniwersalnego.. Warto dobrze się do nich przygotować.. Zapraszamy do oglądania.. Jest ona szczupłą i bardzo ładną dziewczyną o rudych lokach i zielonych oczach.Nika jest sierotą, uznaje Felixa, Neta oraz ich rodziny za bardzo bliskich sobie ludzi.. Obecnie jest uczniem Gimnazjum im.. Liczy on obecnie (2019) piętnaście części.. Jedna powieść wiele gatunków 2 Temat 2. profile internetowe bohaterów 7 Temat 3.. Jeśli nie przeczytałeś jeszcze lektury, kliknij w tytuł u góry slajdu - masz tam odnośnik do […]"FELIX, NET I NIKA ORAZ GANG NIEWIDZIALNYCH LUDZI" - TEST PYTANIA.. Tromba czy Marcin Dubiel?. Przez większą część serii uczęszcza razem ze swoimi najlepszymi przyjaciółmi - Felixem i Netem do drugiej klasy gimnazjum.. prof. Stefana Kuszmińskiego w Warszawie i przyjaźni się z Felixem Polonem i Netem Bieleckim, razem z którymi ciągle pakuje .Felix Polon - jeden z głównych bohaterów powieści "Felix, Net i Nika"..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt