Podsumowanie wiadomości o substancjach o znaczeniu biologicznym

Pobierz

Proszę zrobić podsumowanie z działu w ćwiczeniach.Temat lekcji: Sprawdzian wiadomości z działu: Substancje o znaczeniu biologicznym.. Jest to lekcja powtórzeniowa.. Wykonaj zadanie w ćwiczeniach strona 123.. Proszę więc dla sprawdzenia swoich wiadomości wykonać ćw.. Seria:Temat: Podsumowanie wiadomości - tłuszcze, cukry i białka.. Odpowiedzi sprawdzimy podczas spotkania na Discordzie we wtorek 3.. W naczyniu o objętości 0,5 m 3 znalazło się 0,5 kg pewnej substancji.. Seria: Chemia Nowej Ery (reforma 2017 szkoła podstawowa klasy 4-8 / chemia)Na ostatnich zajęciach podsumowaliśmy wiadomości dotyczące substancji o znaczeniu biologicznym.. Celem tego projektu było podsumowanie i pogłębianie wiadomości na temat substancji o znaczeniu biologicznym.. Zagadnienia dotyczące tej grupy znajdują się na stronach 190 - 194 w podręczniku.. • Pogłębianie umiejętności pracy w grupie.Na tej lekcji utrwalimy wiadomości i umiejętności dotyczące substancji o znaczeniu biologicznym.. Drogi Uczniu!Zapoznaj się z materiałem multimedialnym zamieszczonym na stronie -dnia codziennego--- podsumowanie/Dp7pt49kb 2.. Wykonaj podsumowanie uzupełniając poniższe zdania.Temat; Podsumowanie substancji o znaczeniu biologicznym.. 2.22 VI 2020 r. Chemia, KL. VIII Temat: Podsumowanie wiadomości z działu "Substancje o znaczeniu biologicznym".. Prześlij notatkę jak zwykle..

Temat: Podsumowanie wiadomości o substancjach o znaczeniu biologicznym.

Pozdrawiam i do zobaczeni na lekcji on-line w poniedziałek.. Po zapoznaniuPodsumowanie wiadomości o substancjach o znaczeniu biologicznym: 53: Sprawdzian wiadomości i umiejętności o substancjach o znaczeniu biologicznym: 54-64: Laboratorium i lekcje utrwalajace i ćwiczeniowe PSO.. Bardzo proszę, wykonajcie zadania na stronach 123 i 124 w zeszycie ćwiczeń.. Uczeń:750 gram substancji znajdowało się w pojemniku o objętości 250 cm 3.. Oblicz gęstość tej substancji.. Zapiszcie temat lekcji.. Gęstość substancji.. • Kształtowanie kreatywności i umiejętności prezentacji.. Proszę przeczytać tekst s. 218 - 219.. Treści nauczania - wymagania szczegółowe.. Dziś piszecie zaplanowany test, który każdy z Was otrzyma na emaila.. Pogłębianie umiejętności pracy w grupie.Temat: Tłuszcze - otrzymywanie, budowa i właściwości.. Zapoznaj się z informacjami ze stron 218 - 219 .. Zaczynacie pisać o godzinie 8.00, a kończycie o 8.45.2.. Cele projektu • Podsumowanie i pogłębienie wiadomości na temat substancji o znaczeniu biologicznym.. Kształtowanie badawczego sposobu myślenia.. Substancje i ich właściwości.. 1, 2 i 3/220 z podręcznika.. • Kształcenie badawczego sposobu myślenia..

Podsumowanie wiadomości z działu Substancje o znaczeniu biologicznym.

1- 7), a następnie wykonaj notatkę.Link do .4.. Temat; Podsumowanie wiadomości.. Jaka jest gęstość tej substancji?. Czas na zrealizowanie materiału: 18-27.05.2020 -Zapisać temat w zeszycie -Jak już wiecie to wszystko jest na YouTube: Pan Belfer E9 (w celu utrwalenia)Temat 20.. Wykonaj zadanie 3/220 Zdjęcia zadań prześlij na Za tydzień wypada sprawdzian z tego działu.. Składniki żywności (składniki odżywcze) - to składniki, które człowiek przyjmuje głównie z pokarmem.. Przeanalizujcie wiadomości na stronach 218-219.. Wiem, że nie macie już podręczników, zachęcam do odwiedzenia poniższej strony internetowej, na której znajdziecie wszystkie niezbędne odpowiedzi do zadań.Temat: Podsumowanie wiadomości o substancjach o znaczeniu biologicznym.. Scenariusz "Substancje o znaczeniu biologicznym - podsumowanie wiadomości" - karta pracy.. Pełnią one różne funkcje, m.in. budulcową, energetyczną, transportową, regulującą i ochronną.Substancje chemiczne o znaczeniu biologicznym - podsumowanie Białka, tłuszcze i cukry należą do substancji chemicznych, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu.. Zamiast sprawdzianu proponuję wykonanie prezentacjiScenariusz "Substancje o znaczeniu biologicznym - podsumowanie wiadomości" - karta pracy 105 kB..

Klasa 8a- Temat: Utrwalenie wiadomości o substancjach o znaczeniu biologicznym.

Substancje chemiczne o znaczeniu biologicznym - podsumowanie Białka, tłuszcze i cukry należą do substancji chemicznych, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu.. Substancje o znaczeniu biologicznym - podsumowanie wiadomości Dokonaj analizy tekstu w epodręczniku (pkt.. B. Wykonaj zadanie 1/220 C. Zad.1 i 3 s.220Scenariusz "Substancje o znaczeniu biologicznym - podsumowanie wiadomości" - karta pracy, .. Klasa 8b- Temat: Utrwalenie wiadomości o substancjach o znaczeniu biologicznymPodsumowanie wiadomości o substancjach o znaczeniu biologicznym.. Na dzisiejszej lekcji poznacie podstawowe informacje o tłuszczach.. Wykonaj zadania 1, 2, 3, 4a ze strony 220 .. Data: 05.05.2020 r. 07.05.2020 r. Klasy: 8A INSTRUKCJA dla ucznia Wprowadzenie do tematu: Mówię co Ciebie: Ponieważ zakończyliśmy dział czas na podsumowanie.. Obejrzyj film, przypomnij sobie sposób obliczania .Chemia kl.8 23Temat: Substancje o znaczeniu biologicznym - podsumowanie cz.2 10.06.2020 Proszę przeczytać podsumowanie wiadomości, nie ma pracy pisemnej.W ramach tego projektu badane były właściwości fizyczne i chemiczne substancji organicznych takich jak: białka, tłuszcze i cukry..

Magdalena DąbrowskaTemat: Podsumowanie wiadomości o substancjach o znaczeniu biologicznym.

Przesyłam Wam zadania, które będziemy rozwiązywać wetest > Substancje o znaczeniu biologicznym.. (Sprawdź się) oraz z podręcznika strona 220 Odpowiedzi proszę przesłać do piątku 29.05.2020r do godz. 15.00 Proszę o przesłanie zdjęć osoby, które mają w dzienniku nr 1,2,3,4,5,6,8 Zadanie będzie .PONIEDZIAŁEK-08.06.2020 Chemia Temat lekcji: Podsumowanie wiadomości z działu - Substancje chemiczne o znaczeniu biologicznym.. Cele lekcji - uczeń po zajęciach potrafi: wyjaśnić, co to są izomery, wysalanie, koagulacja, denaturacja wymienić właściwości i zastosowania białek, tłuszczów, cukrów;Temat 15: Substancje o znaczeniu biologicznym- podsumowanie.. A. Zapisz temat w zeszycie.. Pełnią one różne funkcje, m.in. budulcową, energetyczną, transportową, regulującą i ochronną.23.06.2020 Temat: Podsumowanie wiadomości o substancjach o znaczeniu biologicznym.. Wykrywanie substancji - reakcje charakterystyczne Wykrywany związek/grupa związków reakcja odczynnik obserwacje białka biuretowa ksantoproteinowa glukoza próba Trommera skrobia próba jodoskrobiowaSubstancje chemiczne o znaczeniu biologicznym..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt