Testy z lektury tomek w krainie kangurów

Pobierz

Pytania testowe mają za zadanie sprawdzian Twojej wiedzy z określonej dziedziny, albo po prostu trochę rozrywki przy wypełnianiu ankiety online.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. TEST Z LEKTURY: Hobbit, czyli tam i z powrotem.Lektury (19861) Literatura (12839) Obyczaje (3694) Plastyka (19049) Poezja (12539) Poezja - Twórczość Własna (11841) .. test ze znajomości książki tomek w krainie kangurów .. Skomentuj.. quizowacz123 3 lata temu.. Rozwiąż test i przygotuj się na sprawdzian z języka polskiego (podstawówka).. Tomek odpowiadał za kolegę na lekcji: a) geografii b) historii c) j. polskiego d) j. rosyjskiego 3.. Szklarskiego Zaznacz właściwą odpowiedź; 1.. Quiz w Poczekalni.. Tomek w Krainie Kangurów; Tomek w Krainie Kangurów, test z lektury Test obejmuje wszystko co jest napisane w tej książce.Mogą go rozwiązywać osoby, które mają akuratnie omawiać lekturę, jak również te, które po prostu chcą :)Test z lektury "Tomek w krainie kangurów"!. W jakim miesiącu rozpoczyna się akcja powieści?. Odpowiedz.. Tomek dotarł z podróżnikami na wyspę Cejlon.. z jakiej str w książce : przygody , fragmenty opisujące zwyczaje i kulture Aborygenów , roslinnosc zwierzeta, opis australi, zjawiska , klimatTomkowi udaje się wyłgać, następnie karze lizusa, kompromitując go w czasie lekcji wizytacyjnej z udziałem inspektora..

1.test z lektury Tomek w krainie Kangurów.

U góry znajdziesz quiz Tomek w krainie kangurów 1.Tomek w krainie kangurów - przetestuj swoją wiedzę.. Powtórz wiadomości z lektury i przekonaj się czy wiesz już wszystko o "Tomku z krainy kangurów" Alfreda Szklarskiego.. Jest nim sympatyczny i żądny przygód młodzieniec, Polak z rodziny o tradycjach powstańczych i patriotycznych, który wychowywany jest przez wujostwo.Tomek w krainie kangurów • lektury • pliki użytkownika konycynka przechowywane w serwisie Chomikuj.pl • AUDIOBOOK.rar, test ze znajomości lektury.odt Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Tomek uczy się w jednym z gimnazjów, jednak jako syn rewolucjonisty opór przeciwko caratowi ma właściwie we krwi.. Bentley opowiadał Tomkowi o pierwszych .Test z lektury "Tomek w krainie kangurów" A.. W Australii Tomek podróżował na słoniu.. Szklarskiego (podstawówka).. Książka ukazała się po raz pierwszy w 1957 nakładem Wydawnictwa Śląsk i była później wielokrotnie wznawiana.. Suzetka 2 lata temu.. Zablokuj Zgłoś.. Tagi dla tego testu: lektura, nudaSPRAWDZIAN Z LEKTURY "TOMEK W KRAINIE KANGURÓW" - grupa A.. 71% "Tomek w krainie kangurów" - notatka.Sprawdzian dla klasy VI ze znajomości lektury "Tomek w krainie kangurów" A. RoksanaD • 4 lata temu..

Z lektury tomek w krainie kangurów.

Ile lat miał Tomek?. Lektura: Tomek w krainie kangurów; Epoka: Współczesno .Znajdziesz tutaj wszystkie istotne informacje dotyczące lektury Tomek w krainie kangurów, którą napisał Szklarski Alfred, m.in.: streszczenie, opracowanie oraz motywy literackie.Tomek w krainie kangurów test przeszedł ostry, ale też dzięki niemu zorientował się, co tak naprawdę go fascynuje i czemu chce się poświęcić.. Udostępnij.. Zawiera nieodpowiednie treści?. Nazwisko Jurka - szkolnego kolegi Tomka brzmiało: a- Tymowski b- Tymkowski c- Witkowski 2.. "Tomek w krainie kangurów" to lektura sugerowana dla klasy 5.. Udostępnij.. Jest to opowieść o przygodach chłopca, który wyrusza do dalekiej Australii, spotyka bliską osobę, wraz, z którą przeżywa wiele interesujących przygód.. Akcja rozgrywa się w 1902 roku, początkowo w Warszawie, potem w Australii.. ; ale się wysiliłam, jak układałam to długie zdanie xD.. trudne 3 oceny | na .13.. Potem Tomek wyrusza na wyprawę łowiecką.. Autorem książki jest Alfred Szklarski.. A. był podróżnikiem i wyruszył na wyprawę B. groziło mu aresztowanie przez rosyjską .Test z lektury "Tomek w krainie kangurów" 1.. Wyślij zgłoszenie .Witaj na stronie Quizz.pl.. Lektor Wojciech Chorąży.. Dlaczego ojciec Tomka wyjechał z Warszawy?. Ciekawostki o autorze powieści - Szukamy rymów; Cykl powieści o Tomku Wilmowskim - Szukamy antonimów // odp.Całość kupisz tu: Szklarski Tomek w krainie kangurów..

Rozwiąż test!Jak dobrze znasz książkę ,,Tomek w krainie kangurów"?

Test składa się z 17 pytań.» Strona główna » Język polski » Współczesność » Tomek w krainie kangurów.. Jest rok 1902, czternastoletni .. Polski podróżnik, Sygurd Wiśniowski, nigdy nie spotkał bandytów w Australii.. Połknął bakcyla, który nigdy już go nie opuścił, pasja tylko rozwijała się z roku na rok.Problematyka.. Utwory .65% "Tomek w krainie kangurów" - plan szczegółowy pierwszego rozdziału.. Skomentuj.. Quiz w Poczekalni.. Biografie (310) Dla dzieci (1153) Edukacja (821) Filmy i seriale (6190) .. Renesans » Barok » Oświecenie » Romantyzm » Pozytywizm » Młoda Polska » XX-lecie międzywojenne » Współczesność » Lektury szkolne .. Inne testy z kategorii.. Zdrajcą okazał się: a) Tymowski b) .quiz na temat ksiazki ,,Tomek w krainie kangurów" quiz na temat ksiazki ,,Tomek w krainie kangurów" Szukaj.. A. w styczniu B. w czerwcu C. w listopadzie.. Armanda_Wojtasinska 5 lat temu.. 78% List zachęcający do przeczytania książki "Tomek w krainie kangurów" Alfreda Szklarskiego.. 2010-02-20 13:55:07; Zapisz informacje na temat podróżników - bohaterów lektury,, Tomek w krainie kangurów " 2013-05-22 21:03:38,, Tomek w krainie kangurów" 2010-11-26 19:09:35; Bardzo ważne!. 7 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Bosman Nowicki uczył Tomka strzelania.. Każda część jest samodzielna fabularnie i treściowo, łączy je tylko osoba głównego bohatera..

...Alfred Szklarski, "Tomek w krainie kangurów" - test z lektury.

Obecnie wychowywany jest przez siostrę swojej matki i jej rodzinę - Andrzej Wilmowski, jego ojciec, przed laty musiał uciekać z Polski za rozpowszechnianie nielegalnej (tzn. zakazanej przez władze carskie) prasy i .Zobacz 1 odpowiedź na zadanie: Z lektury tomek w krainie kangurów.. Szklarskiego.. Test z lektury " Tomek w krainie kangurów .Tomek w krainie kangurów - pierwszy tom z cyklu powieści Alfreda Szklarskiego, opowiadający o przygodach Tomka Wilmowskiego.. Udostępnij.. 6 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0. test ze znajomości książki tomek w krainie kangurów szybko !. Jutro w poniedziałek mam z tego test, wyjasnisz mi czemu w pierwszym pytaniu ,,wszystkie,, , a nie tylko ,,Alfred Szklarski,, ?. Zawiera nieodpowiednie treści?. "Tomek w krainie kangurów" Nudny test zawierający pytania dotyczące lektury obowiązkowej w klasie V - "Tomek w krainie kangurów".. Jego matka zmarła, a ojciec zmuszony był uciec z kraju, w obawie przed aresztowaniem.Wymień wszystkich bohaterów książki "Tomek w Krainie Kangurów" !. Do Australii dociera po prawie dwóch miesiącach podróży, w sierpniu.. Uczęszcza do czwartej klasy jednego z warszawskich gimnazjów.. Czy był w literaturze chłopiec, który miałby równie dużo przygód, co Tomek Wilmowski?. Rozdział II Tajemniczy gość Tomek wraca do mieszkania wujostwa Karskich, którzy zajmują się jego wychowaniem.Tomek Wilmowski, główny bohater powieści Alfreda Szklarskiego "Tomek w krainie kangurów", jest czternastolatkiem.. 73% Streszczenie pierwszego rozdziału książki Alfreda Szklarskiego pt. "Tomek w krainie kangurów" .. Akcja powieści rozpoczyna się w:; a- 1902 b- 1912 c- 1922 3.Tomek zemścił się na lizusie Pawluku przy pomocy: a-chrząszcza .Test sprawdzający Twoją znajomość lektury "Tomek z krainy kangurów" A.. Wydarzenia w powieści rozgrywają się: a) w Polsce niepodległej b) podczas I wojny światowej c) w Rosji d) w Polsce.. Jest czerwiec, koniec roku szkolnego.. Fabuła.. Skomentuj.. Pan Smuga zabił tygrysa bengalskiego i ocalił Tomka.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Dostępne są następujące arkusze do wydruku: Sprawdzamy znajomość tekstu - Quiz // odp.. Tomek w Krainie Kangurów to pierwsza powieść z cyklu podróżniczych przygód Tomka Wilmowskiego..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt