Streszczenie do lektury kajtkowe przygody

Pobierz

Klasa 1 Polski.. Rodzina go opuszcza, odlatuje do ciepłych krajów, a Kajtek zostaje.. Pamiętam też że gdy spodobało mi się to tak bardzo, czytaliśmy tę książkę kilka razy.. Chętny lub wybrany uczeń na prośbę nauczyciela przypomina zagadnienia poznane na poprzedniej lekcji.. Jednak zwierzęta go nie lubią bo jest samolubny, zarozumiały.. Zamów dostawę do dowolnego salonu i zapłać przy odbiorze!Zadanie: napisz 5 zdań o czym jest książka kajtkowe przygody Rozwiązanie:książka quot kajtkowe przygody quot opowiada o młodym bocianie, który przyszedł na świat w gnieździe znajdującym się w gospodarstwie państwa orczyków kajtek był największym i najsilniejszym z bocianiątek, miał duży apetyt i świetnie się rozwijał niestety, któregoś dnia wypadł z gniazda i z .Plik Kajtkowe przygody streszczenie.pdf na koncie użytkownika floramigo • folder Kajtkowe przygody • Data dodania: 17 mar 2013 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.. a) związali mu dziób b) nakarmili go chlebem z pieprzem c) zamknęli go w klatceTYTUŁ: Kajtkowe przygody AUTOR: M. Kownacka WYDAWNICTWO: Nasza Księgarnia STRON: 99 DATA WYDANIA: 1980 Nasz tytułowy Kajtek, to bocian, który po wypadnięciu z gniazda, był zbyt słaby i nie mógł polecieć razem z braćmi do ciepłych krajów..

Przeczytaj recenzję Kajtkowe przygody.

Streszczenie.. Na Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek składają się opowiadania.. Opowieść o przygodach Karolci i jej przyjaciół rozpoczyna krótkie wprowadzenie od narratorki: Dzień dobry!. Mieszkał z mama i dwójką rodzeństwa w gnieździe na stodole.. W domu mamy i jej córki Basi (którą wszyscy nazywają Małą Be), jak to zdarza się także w wielu innych rodzinach, skarpetki niepostrzeżenie znikają.Lektura klasy trzeciej szkoły podstawowej.. Kajtek był młodym bocianem o długich czerwonych nogach i czarno- białym upierzeniu.. Wiecznie był głodny i często wpadał w tarapaty, usiłując zdobyć jedzenie.. Na stronie znajdziesz tysiace innych quizow, testow wiedzy i sprawdzianow na rozne tematy.Kajtkowe przygody" to opowiesc o bocianie, ktory zlamal skrzydlo i nie mogl odleciec na zime.Książka Kajtkowe przygody autorstwa Kownacka Maria, dostępna w Sklepie EMPIK.COM w cenie 12,99 zł.. "Kajtkowe przygody'' to powrót do moich dziecinnych lat.. Mówili, że to "motyki".. Sprawdź też koniecznie recenzję "Kajtkowe przygody".Kajtek jest coraz bardziej głody i zaczyna rządzić na podwórku orczyków.Utrzymuje porządek w gospodarstwie.. Razem z mamą i dwójką rodzeństwa mieszkał na stodole.. "Kajtkowe przygody" to zbiór opowiadań o młodym bocianie Kajtku autorstwa Marii Kownackiej..

Kajtkowe przygody Odkryj karty.

Kajtek uczestniczy w życiu gospodarzy: zbieraniu ziemniaków, młóceniu lnu, kiszeniu kapusty.Potrzebuję streszczenie szczegółowe książki pt. ,,Ten Obcy".. Kajtek to: a) lis b) bocian c) chłopiec d) bałwan.. "Kajtkowe przygody" to opowiadanie, które bawi i uczy i nie .. "Kajtkowe przygody" to opowieść o bocianie, który złamał skrzydło i nie mógł odlecieć na zimę.. Autorką książki jest Maria Kownacka.. W czasie zimy Kajtek mieszkał w: a) stodole b) oborze c) gnieździe d) kurniku.. Bohaterm jest bocian Kajtek.Mieszka na gnieździe w gospodarswie Orczyków.. ADo dziś pamiętam przyjaznych gospodarzy, którzy otoczyli Kajtka opieką, przymykali oko na jego wygrzewanie się przy piecu w zimie.. Przebieg lekcji: Czynności wprowadzająco-organizacyjne.. Zaczyna się opowiadanie o przygodach dziewczynki, która miała na imię Karolcia, i o przygodach chłopca, imieniem Piotr.. Jak Antek i Kacperek postanowili oduczyć Kajtka zaczepiania dzieci idących do szkoły?. 2011-03-14 14:01:11 Macie szczegółowe streszczenie książki "Ten Obcy" pliss?. Maria Kownacka w swoich książkach często opisywała spotkanie dzieci z przyrodą, nie inaczej jest w tej lekturze.. Zamieszkał więc w gospodarstwie Orczyków, którzy się nim zajęli.. Dostępne są następujące arkusze do wydruku: Sprawdzamy znajomość tekstu - Quiz // odp..

Kajtkowe przygody Koło fortuny.

Po latach postanowiłam wrócić do tej lektury i przeczytać ją sama.Streszczenie szczegółowe.. O tłustym ślimaku i fiknięciu, o sejmie bocianim i co było na nim.. Przeczytaj opis książki "Kajtkowe przygody" a także poznaj jej ocenę.. Klasa 3.Ulubione jedzenie bocian dostawał : a. od babci b. od dzieci idących do szkoły c. od sąsiadów.. Dlaczego Kajtek podziobał Wawrzonka?. To, co im się przydarzyło, może się właściwie przydarzyć każdemu.Szczegoly znajdziesz w Polityce Prywatnosci.Kajtkowe przygody - streszczenie utworu Marii Kownackiej.. a) Bo miał złamane skrzydło.. Któregoś dnia na przykład wyrwał bratu z dzióbka jedzenie i przez to stracił równowagę i wypadł z gniazda.Kajtkowe przygody - streszczenie.. A tu zaczynają nastawać zimne dni, nasz Kajtek, postanowił zamieszkać w zagrodzie u Orczyków.Pytania i odpowiedzi do lektury Kajtkowe przygody (30) Poniżej znajdziesz listę pytań z lektury Kajtkowe przygody, które mogą Ci się przydać do powtórki.. Przysmaki Kajtka - Wiedza przyrodnicza; Wywiad - Odpowiadamy na pytania dziennikarza // odp.. Onomatopeje, czyli wyrazy dźwiękonaśladowcze Poznaj "Kajtkowe przygody" autorstwa Maria Kownacka.. Nauczyciel sprawdza listę obecności uczniów oraz pracę domową.. 2010-05-08 21:14:39 Sreszczenie Kajtkowe Przygody 2010-05-24 18:48:07Kajtkowe przygody..

Kajtkowe przygody Odwracanie kart.

wg Akaczmarek90.. a) chciał mu odebrać skórkę chleba, b) chciał odgonić mysz, c) chciał go rozweselić.. Wróble ciągle się z niego naśmiewają, wyśpiewując rózne piosenki.. gdyż wyświetlana na ekranie komputera już nie jest tak atrakcyjna.- egzemplarz lektury "Kajtkowe przygody".. Był największy i z tego też powodu zjadał najwięcej ze wszystkich bocianich dzieci.. Żeby odzwyczaić Kajtka od chleba z masłem, chłopcy posypali kanapkę: a. solą b. cukrem c. pieprzem 12.. Kacperek przytrzymywał motykę na pieńku za trzonek, a Antek - stuk-puk!. Bociek z powodu złamanego skrzydła nie mógł odlecieć z rodziną do ciepłych krajów i dlatego zamieszkał w gospodarstwie państwa Orczyków, którzy się nim zaopiekowali.Kacperek z Antkiem poprawiali przed drwalką takie dziwne kije podobne do pogrzebacza.. Książka uczy dzieci, że zwierzęta należy szanować, bo one czują tak samo jak my, są żywymi istotami (bocian jest narratorem całego utworu).. Każde z nich poświęcone jest jednej ze skarpetek.. Na stronie znajdziesz tysiące innych quizów, testów wiedzy i sprawdzianów na różne tematy.Karolcia - streszczenie szczegółowe.. b) Bo wypadł z gniazda i był za słaby by odlecieć, c) Bo podobało mu się gospodarstwo 3) Jak nazywała się rodzina w której zamieszkał Kajtek?Czy znasz dobrze ,, Kajtkowe przygody"?. Pytania testowe mają za zadanie sprawdzian Twojej wiedzy z określonej dziedziny, albo po prostu trochę rozrywki przy wypełnianiu ankiety online.. Gospodarz mówi, że ten nasz Antek to do wszystkiego "maj-ster-klepka".. 1) Kajtek z lektury "Kajtkowe przygody" to: a) chłopiec b) bocian c) pies 2) Dlaczego Kajtek został w gospodarstwie na zimę?. Maria Kownacka w swoich książkach często opisywała spotkanie dzieci z przyrodą,…Kajtkowe przygody- stacje - omówienie lektury We wtorek zacznę omawiać kolejną lekturę z moimi trzecioklasistami, będą to "Kajtkowe przygody", bohaterem historii jest bocian, Niestety w ostatnim tygodniu zepsuła się tablica interaktywna w mojej klasie , w związku z tym nie będę robić prezentacji na genially.. Od małego był bardzo łakomy i przez to wypada z gniazda.pomimo,że Antek wkłada go do gniazda, ma on uszkodzone skrzydło i nie umie latać.. - wbijał gwoździe, żeby się im te błyszczące "głowy" nie chwiały.. 1.Klasa 2 Klasa 3 Edukacja wczesnoszkolna..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt